شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷

کارگاه اهمیت برنامه آموزشی و طرح درس ویژه اعضای هیات علمی و اساتید برگزار گردید.

وارستگان.تدریس

در راستای ارتقای اعضای هیات علمی و اساتید، واحد EDO علوم پزشکی وارستگان کارگاه اهمیت برنامه آموزشی و طرح درس با حضور دکتر کریمی برگزار گردید.

به گزارش مفدای وارستگان، کارگاه اهمیت برنامه آموزشی و طرح درس توسط دکتر کریمی، عضو هیات علمی علوم پزشکی مشهد و مدیر واحد EDO دانشکده پرستاری برگزار گردید.

در این کارگاه دلایل اهمیت طراحی برنامه آموزشی که شامل نظم دهی به فعالیت آموزشی، مشخص شدن وظایف استاد و دانشجو، انتخاب روش تدریس مناسب، گام مثبتی در جهت فرهنگ مثبت آموزی و جلوگیری از اعمال سلیقه و... می شود با توضیحات کامل بیان گردید

در ادامه فرآیند برنامه آموزشی که در بخش های انتخاب اهداف، راه رسیدن به اهداف، انتخاب محتوای مناسب و ... است تشریح گردید و همچنین تاکید بر وجود برنامه آموزشی پنهان در طول کلاس  شد.

دکتر کریمی با تاکید بر اینکه نظریه های کنونی آموزش مبتنی بر این است که دانشجو مسئول یاگیری است و استاد بیشتر نقش ناظر را دارد از اساتید خواستند که شرایط کلاس و آموزش را به این سمت سوق دهند تا دانشجویان از حالت جزوه محوری به مرجع خوانی رجوع نمایند

همچنین ایشان تاکید کردند فضای آموزشی بایستی از کلاسهای خشک و سخت فاصله بگیرد تا میزان یادگیری و اثر گذاری بر روی دانشجویان افزایش یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.