شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸

گفتگوی ویژه با حسین عیسوند،برگزیده جشنواره "تیتر10"

اهواز

حسین عیسوند دانشجویی رشته پزشکی و فعال فرهنگی دانشگاه، که موفق شد در دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات "تیتر10" در دو بخش درون دستگاهی و سراسری عنوان نخست رسته ی مقالات فرهنگی را ازآن خود کند.

حسین عیسوند دانشجوی رشته ی  پزشکی ورودی سال 92 دانشگاه، متولد۱۳۷۲ از  شهرستان اَزنا استان لرستان، و عضو شورای مرکزی کانون سلام، یکی  از مجموعه کانون های فرهنگی دانشگاه و دارنده ی مقام نخستِ جشنواره کشوری "تیتر 10" در بخش مقالات فرهنگی ، در خصوص اهمیت کتاب می گوید؛ آدمی به این مهم رسیده است که بهترین راه برای انتقال مفاهیم به نسل های مابعد خود، کتاب و کتابت است و محکم ترین اثبات این سخن نازل شدن سخنان خداوند در قالب کتاب است.

جشنواره "تیتر10" دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی در دو بخش درون دستگاهی و سراسری شهریورماه 1396، در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

حسین عیسوند ابتدا در  بخش درون دستگاهی و سپس در بخش سراسری  توانست مقام نخست  در رسته ی مقالات فرهنگی را ازآن خود کند. وی درخصوص کیفیت این جشنواره بیان کرد: تنها نقطه  ضعف جشنواره برخورد سلیقه ای برخی داوران بود و ابراز امیدواری کرد در جشنواره های آتی این مشکل برطرف شود، وی همچنین افزود شرکت در جشنواره ها و قرارگرفتن در کنار فعالین سایر دانشگاه ها قطعا می تواند تجربیات خوبی را بهمراه داشته باشد  و انگیزه را برای حضور در سال های آینده مضاعف کند.

عضو شورای مرکزی کانون سلام دانشگاه درخصوص  ارزیابی نشریات سایر دانشگاه ها  عنوان کرد: متاسفانه بعلت ضیق وقت  نتوانستم مقالات سایر دوستان را بخوانم ولی در سایر رسته ها مقاله های خیلی خوبی در پیش  رو هستند، و دانشجویان دانشگاه های تبریز،اصفهان و خصوصا مشهد نشریات بسیار خوبی ارائه دادند. .

این فعال فرهنگی دانشگاه ،درباره ی برنامه های آتی خود اظهار داشت: بحث کتاب،اختلالات  روانی در شماره دوم،بحث خودکشی درشماره سوم و بحث اختلالات فردی در بخش چهارم  دغدغه های هستند که به آنها خواهم پرداخت.

وی گفت؛ چندین ماه است که بر روی  موضوع خودکشی درحال تحقیق هستم و اکنون به یکسری اطلاعات از دانشگاه نیاز دارم که امیدوارم در این خصوص مسئولین همکاری لازم را با اینجانب داشته باشند.

حسین عیسوند در پاسخ به سوال خبرنگار مفدا می گوید:  وضعیت نشریات دانشگاه ما متأسفانه خیلی خوب نیست و عاملش هم خود ما(دانشجویان) هستیم.

تنها چیزی که در نشریات دانشگاه مشهود است، این است که نسبت به سالهای قبل افت داشته ایم مثلا آثار و نشریات شش یا هفت سال پیش را که دیدم و یا شنیدم، کارهای خیلی  قویتری ارائه می شد و اینکه آن زمان کارهای خوب سرکوب شدند باعث ترس از  نوشتن برای دانشجویان شده است.

این عضو برگزیده جشنواره کشوری ادامه داد: یکی از  خواسته های فعالین فرهنگی از مسئولین دانشگاه حمایت های مالی بیشتر از طراحی های صفحه است که نسبت به دانشگاه های دیگر به نسبت کمتر می باشد، و گاهی اوقات دانشجویان برای پیشبرد آثارشان از  از جیب خود هزینه می کنند اما در بحث قوانین اجرائی دانشگاه ما،بنده  تا کنون  ندیده ام  بی قانونی پیش بیاید و بازدید و بررسی قبل از چاپ صورت گرفته باشد.

این عضو فعال فرهنگی مهم ترین خواسته خود را، وجود کارشناسان بیشتر و با سابقه کار نشریاتی در مجموعه فرهنگی عنوان کرد و گفت متاسفانه، درحال حاضر فقط یک کارشناس پاره وقت در دانشگاه برای مجموعه فرهنگی  وجود دارد که از ساعت ۱۵ حضور پیدا می کند،زمانی که هیچ کس در دانشگاه نیست و قطعا این موضوع نقطه ضعف بزرگی برای مجموعه ی فرهنگی دانشگاه ما است.‌

حسین عیسوند برگزیده ی جشنواره کشوری در پایان ضمن ابراز امیدواری برای رفع موانع و نقاط ضعف بیان شده در مسیر حضور دانشجویان برای فعالیت های اجتماعی گفت:

امیدوارم افتخارآفرینی دانشجویان جندی شاپور در این جشنواره کشوری، آغازی باشد برای فردای درخشان تر.

مفدای اهواز با آرزوی موفقیت روزافزوان برای  همه فعالین دانشجویی در عرصه های مختلف، این موفقیت بزرگ را به  آقای حسین عیسوند و خانواده جندی  شاپور تبریک عرض می نماید.

تهیه کننده:فرشاد قریشوندی

خبرنگار افتخاری مفدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.