یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷

دبیر جشنواره "تیتر ۱۰" :

استقبال بی نظیر از جشنواره "تیتر۱۰" /نخبگان نشریات دانشجویی به رسانه‌ها معرفی می‌شوند

رهبر

دبیر دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی در حاشیه اختتامیه جشنواره" تیتر ۱۰ " با اشاره به استقبال بی‌نظیر دانشجویان برای شرکت در این جشنواره گفت: استقبال فعالان نشریات دانشجویی در این جشنواره نشان از رشد چشمگیر نشریات دانشگاهی دارد.

مصطفی رهبر دبیر دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشگاهی که در اختتامیه پایانی این جشنواره حضور داشت به خبرنگار مفدا گفت: "جشنواره تیتر ۱۰ " از مهمترین جشنواره‌های دانشجویی محسوب می‌شود که محل مناسبی برای حضور فعالان رسانه‌های دانشگاهی است. روند اجرایی جشنواره از آذرماه ۱۳۹۵ شروع شد و برای اولین بار تمامی روند ثبت آثار و ۲۲ مرحله از داوری به صورت آنلاین انجام شد که این موضوع توانست مشکلاتی را که دانشجویان و کارشناسان نشریات با آن مواجه بودند برطرف کند. 

وی با اشاره به استقبال بی‌نظیر اهالی رسانه برای شرکت در این جشنواره بیان داشت: بیش از ۳۷ هزار اثر در سامانه جشنواره ثبت شد که ۳ هزار اثر به دلیل برخی نواقص و مشکلات توسط کارشناسان نشریات مورد تایید واقع نشد و در نهایت ۳۴ هزار اثر در این جشنواره داوری شد.

رهبر افزود: استقبال فعالان نشریات دانشگاهی در این جشنواره نشان از رشد چشمگیر کمی و کیفی نشریات و فعالیت رسانه‌ای در دانشگاه‌ها دارد.

دبیر دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی با اشاره به برنامه‌های جانبی برگزار شده در این دوره از جشنواره، توضیح داد: برای آشنایی بهتر فعالان رسانه‌های دانشجویی در مرحله پایانی "جشنواره تیتر ۱۰ " کارگاه‌ها و کلاس‌های گفتگو محور را با حضور اصحاب رسانه برگزار کردیم.  کلاس‌های گپ و گفت‌های سیاسی بیشتر گفتگو محور بود و شرکت کنندگان در این جشنواره با حضور در این کلاس‌ها می‌توانستند از تجربیات اهالی رسانه استفاده کنند. همچنین کارگاه‌های تخصصی نیز برای اهالی خانه نشریات و شرکت کنندگان برگزار شد که با استقبال چشمگیری روبرو شد.

وی افزود: در همین کارگاه‌ها و کلاس‌های گفتگو محور نخبه یابی نیز توسط اساتید رسانه صورت گرفت و فرصتی فراهم شد تا دانشجویانی که واقعا در حوزه نشریات دانشجویی قوی عمل می‌کنند بتوانند در فضای رسانه‌ای حرفه ای نیز حضور داشته باشند.  همچنین با توجه به رشد روزافزون نشریات الکترونیکی و صوتی، کارگاهی را در خصوص فن بیان و اجرا نیز برگزار کردیم. 

رهبر  ادامه داد: امسال در اختتامیه جشنواره و طی ۲ روز  نمایشگاهی با عنوان هزارتوی مطبوعات برگزار شد که در این نمایشگاه ۱۰ دوره تاریخی از مطبوعات و اتفاقات جامعه که در این نشریات منعکس شده بود به وسیله موشن گرافی و پوستر به نمایش درآمد که این بخش نیز با استقبال چشمگیری مواجه شد. 

دبیر دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی  در پایان با اشاره به سطح کیفی آثار گفت: تعداد آثار ارسالی در این جشنواره رضایت بخش بود. همچنین سطح کیفی آثار نیز بسیار رضایت بخش بود، منتهی در برخی از بخش‌ها از جمله بخش خبر، داوران در خصوص انتخاب بهترین اثر به نتیجه نرسیدند و در این مورد ضعف وجود داشت که امیدواریم با برگزاری مداوم کارگاه‌های آموزشی اینگونه مشکلات رفع شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.