سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰

حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کنفرانس بین‌المللی هپاتیت تهران

گیلان

جمعی از اعضای انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در کنفرانس بین‌المللی هپاتیت تهران، با غرفه اطلاع رسانی فعالیت‌های دانشجویی "کمپین NOhep" همکاری کردند.

به گزارش مفدا گیلان، هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران به مدت سه روز شهریور ماه سال جاری در سالن همایش‌های رازی برگزار شد که جمعی از اعضای انجمن‌های علمی-دانشجویی دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی شرق گیلان نیز در این کنفرانس شرکت کردند.

کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران که به همت مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله و با شرکت مراکز مرتبط داخلی و خارجی از جمله ایزل برگزار شد، به معرفی جایگاه علمی ایران در پژوهش و درمان بیماری هپاتیت و بررسی اپیدمیولوژی و دستاوردهای نوین دنیا در این زمینه پرداخت.

هشت کارگاه آموزشی نیز پیرامون مباحث مقاله نویسی برگزار شد که با استقبال خوب شرکت کنندگان همراه بود.

 مهتاب پورذکریا، پوریا خدابنده، سید حمیدرضا فلاح مرتضی نژاد، فاطمه میرزامحمدی، حدیث نوروزی و محمد رحیمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بودند که در این همایش در "کمپین NOhep" همکاری فعال داشتند.

 در حاشیه این کنفرانس، غرفه اطلاع رسانی کمپین‌های دانشجویی (بدون هپاتیت)  نیز برپا شد و دانشجویان فعالیت‌هایی را که شبکه هپاتیت ایران با همکاری نهادهای دانشجویی در سه دوره برگزاری کمپین های دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت داشته، برای مراجعین تشریح کردند.

گفتنی است، این بازدید علمی از جمله فعالیت‌های انجمن‌های علمی-دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود که به همت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه صورت پذیرفت.

همچنین ملاقات و گفت و گوی صمیمی دانشجویان با پروفسورهای ایرانی و خارجی شرکت کننده در هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران را می‌توان از جمله برنامه‌های حاشیه ای این کنفرانس نام برد.

در این کنفرانس دانشجویان از نزدیک با "پروفسور سید موید علویان" رییس شبکه هپاتیت ایران، "دکتر حمیدرضا کریمی ساری" رییس بخش محققین جوان شبکه هپاتیت ایران، "پروفسور سعید قوامی" استاد دانشگاه منیتوبا کانادا، "پروفسور بهزاد یگانه" استاد دانشگاه تورنتو کانادا، "دکتر هادی کریم زاده" از دانشگاه Duisburgermany آلمان، "دکتر بهزاد حجاری زاده" از استرالیا و "پروفسور  بیژن اقتصاد" از Cleveland Clinic Main آمریکا از نزدیک آشنا شدند.

استادهای مطرح دیگری همچون "پروفسور رابرت گیش" و "پروفسور ماریو ریزتو" کاشف هپاتیت دی از استرالیا در این کنفرانس حضور داشتند.

پی نوشت: اولین بار ایده ی حرکت جهانی به سمت حذف هپاتیت های ویروسی در کنفرانس (Hepatitis Summit-۲۰۱۵) مطرح گردید. و در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار در دنیا شعار NOhep برای این حرکت جهانی درنظر گرفته شد.
 ایران جزء کشورهایی بود که از سال ۹۵ به این حرکت جهانی پیوست  و در روز جهانی هپاتیت ، همگام با تمام دنیا، کمپین اطلاع رسانی هپاتیت را با تمام شاخص های استاندارد WHO برگزار کرد.
در استان های مختلف دانشجویان علوم پزشکی با حضور در غرفه های سطح شهر به آموزش چهره به چهره و پخش بروشور های آموزشی در راستای افزایش آگاهی عموم مردم در مورد بیماری هپاتیت بی و سی پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.