دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲

قهرمانی با اقتدار دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سیزدهمین المپیاد ورزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قهرمانی در المپیاد سیزدهم

مدیریت تربیت بدنی برای شرکت در این المپیاد، برنامه ریزی لازم را بعد از پایان المپیاد دو سال پیش آغاز کرده و به صورت جدی تر از ابتدای مهر سال گذشته و برای آمادگی بیشتر دانشجویان، اقدام به برگزاری "سومین المپیاد درون دانشگاهی" کرد؛ در همین راستا با برگزاری چندین اردوی تدارکاتی و اعزام به مسابقه های برون و درون استانی و نشست های مختلف با ورزشکاران، مربیان و سرپرستان تیم ها، در راستای آماده سازی آنها اقدام شد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اقتدار، قهرمان سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور  شد.
به گزارش "وب دا" در شیراز، کاروان ورزشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مزین به نام مبارک حضرت "احمد بن موسی(ع) شاهچراغ" در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور قهرمان شد و برگ زرین دیگری به  افتخارات دانشگاه افزود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه المپیاد ورزشی، مهم ترین رویداد ورزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است که سالانه یک بار  برگزار می شود، گفت: در پنج سال اخیر برگزاری این المپیاد ورزشی، سهم دانشگاه علوم پزشکی شیراز، چهار قهرمانی و یک نائب قهرمانی بوده است که این رکورد در تاریخ ورزش وزارت بهداشت بی سابقه است.

دکتر "حیدر صفرپور" افزود: مدیریت تربیت بدنی برای شرکت در این المپیاد، برنامه ریزی لازم را بعد از پایان المپیاد دو سال پیش آغاز کرده و به صورت جدی تر از ابتدای مهر سال گذشته و برای آمادگی بیشتر دانشجویان، اقدام به برگزاری "سومین المپیاد درون دانشگاهی" کرد؛ در همین راستا با برگزاری چندین اردوی تدارکاتی و اعزام به مسابقه های برون و درون استانی و نشست های مختلف با ورزشکاران، مربیان و سرپرستان تیم ها، در راستای آماده سازی آنها اقدام شد.

او ادامه داد: پیش از اعزام کاروان ورزشی دانشگاه، همزمان با روز عرفه و با حضور در حرم حضرت احمدبن موسی(ع)، با  زیارت و توسل به این امامزاده واجب التعظیم و دریافت پرچم مقدس این آستان شریف به عنوان تبرک به این مسابقات اعزام شدیم و در کسب این افتخار از توجهات خاص حضرت بسیار بهره بردیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه گفت: از دیگر افتخارات این کاروان، اعطای عنوان ارزشمند قهرمان قهرمانان به دو بانوی دانشجوی ورزشکار کاروان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، "شیما عبدشنطیایی" در رشته شنا  با کسب پنج مدال طلا و "آیدا مظلومی" در رشته دو و میدانی با کسب دو مدال طلا و یک مدال نقره بود.

او با تقدیر از اعضای تیم شنا، افزود: تیم شنا با کسب ۱۱ مدال طلا و یک مدال نقره  و چهار مدال برنز و کسب ۶۹ امتیاز، امتیازآورترین رشته کاروان ورزشی بود و شناگران دختر دانشجو علاوه بر این مدال های رنگین، کاپ قهرمانی را نیز به شیراز آوردند.

او اعلام کرد: در رشته شنا "شیما عبدالشنطیایی" با کسب پنج مدال طلا، "عاطفه رئوفت" با کسب سه مدال طلا و یک نقره و "نسرین شهریاری" و "حدیث چهابدار" و "فرنوش نیک منش" هر کدام با کسب یک مدال طلا و برنز و "فرناز فرخی" با مدال برنز، موفقیتی دیگر را  برای کاروان به ارمغان آوردند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: همچنین دوندگان شیرازی با کسب دو مدال طلا، ۶ مدال نقره و دو مدال برنز و ۵۰ امتیاز تیمی، بر فراز تیم های دو و میدانی کشور قرار گرفته و کاپ قهرمانی را نیز تسخیر کردند.
دکتر صفرپور افزود: "آیدا مظلومی" با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره و "فاطمه زارعی" با کسب دو مدال نقره و "الهام دژالون" با کسب یک مدال نقره و برنز و "سمیه حمزه ای" با یک مدال برنز در روز سوم، قهرمانی کاروان را تثبت کردند.
او با اشاره به موفقیت های این کاروان در رشته بدمینتون نیز، ادامه داد: در مسابقه بدمینتون آزاد یک نفره، "آتوسا ابراهیمی" و در رده تیمی اعضای پر تلاش این تیم، دو مدال نقره دیگر را به کارنامه درخشان کاروان حضرت احمدبن موسی(ع)، افزودند.

او افزود: دختران والیبالیست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با ارایه نمایش قابل قبولی توانستند با عبور از سد رقبای خود، نایب قهرمان شوند و در مسابقات تنیس روی میز انفرادی، "حانیه رنجبران" به مقام نائب قهرمانی نایل و مدال نقره را به گردن آویخت، همچنین در رشته تنیس روی میز تیمی "فرانک فتحی"، "آیسان درویشی"، "ماهرو کعبی" و حانیه رنجبران" مدال برنز گرفتند.

او با اعلام جای گرفتن تیم بسکتبال دانشگاه در رده سوم این رقابت ها، گفت: سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، دهم تا هفدهم شهریور در ۱۰ رشته، با حضور هزار و هشتصد دانشجو از ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی به میزبانی شهرکرد برگزار شد که کاروان  ۱۰۲ نفره دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای سومین سال متوالی در رقابت های دختران، با کسب ۱۵۸ امتیاز قهرمان و تیم های اصفهان با کسب ۱۰۸ امتیاز دوم  و ایران با کسب امتیاز ۶۶ سوم شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.