دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۰

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

۸۰ درصد مردم از طرح تحول نظام اسلامت رضایت دارند

آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به روایت تصویر

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح تحول نظام سلامت موفقیت‌های مهمی در پی داشته که بر اساس بررسی‌های انجام‌شده ۸۰ درصد مردم از این طرح رضایت دارند.

دکتر علیرضا رئیسی یکشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه طرح نظام سلامت، تحول مهمی در عرصه خدمات درمانی ایجاد کرد اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت از پروژه‌های مهم دولت یازدهم است که موفقیت‌های مهمی در پی داشته و بر اساس بررسی‌های انجام‌شده 80 درصد مردم از این طرح رضایت دارند.

وی از افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی در استان بوشهر توسعه یافت به‌گونه‌ای که تعداد تخت‌های بیمارستانی از 798 به یک هزار و 500 تخت افزایش داد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه اجرای طرح دندان‌پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: طرح مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تمام نقاط استان اجرایی شده که اکنون 22 مرکز خدمات سلامت دهان و دندان و کلینیک سیار دندانپزشکی ایجادشده است.

دکتر رئیسی بابیان اینکه قبل از دولت یازدهم به ازا هر یک هزار نفر، 8 دهم تخت بیمارستانی در استان بوشهر وجود داشت گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت هم‌اکنون این رقم به 1.4 درصد رسیده است.

وی از افزایش تخت‌های بیمارستانی تا برنامه چشم‌انداز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا سال 1404 تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر به سه هزار و 565 تخت افزایش می‌یابد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به قطب‌بندی درمانی استان بوشهر تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست عدالت در دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، استان بوشهر به سه قطب تقسیم‌شده است.

دکتر رئیسی، تربیت نیروی انسانی بومی در سایر بخش‌های بهداشت و درمان را از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید سالانه 180 دانشجو در این دانشگاه پذیرش شود.

با حضور دکتر ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان استانی، پیش از ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن بانک صادرات بوشهر برگزار شد.

در این آیین دکتر سعید کشمیری به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی و از خدمات دکتر علیرضا رئیسی تقدیر شد.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب‌شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.