دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۲

استاندار بوشهر:

زیرساخت‌های بهداشت و درمان این استان در دولت یازدهم دو برابر افزایش یافت

آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به روایت تصویر

استاندار بوشهر گفت: ظرفیت، زیرساخت‌ها، تجهیزات و نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان استان بوشهر در دولت یازدهم نسبت به گذشته بیش از دو برابر افزایش یافت.

دکتر مصطفی سالاری روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود:  قبل از دولت تدبیر و امید تنها هفت شهرستان استان بوشهر دارای بیمارستان بودند در حالی که امروز تمام 10 شهرستان استان دارای بیمارستان هستند.

وی تصریح کرد: همچنین در بخش بهداشتی نیز با توجه به امضای تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اجرای 176 پروژه بهداشتی شامل مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت و مرکز بهداشتی امروز 100 پروژه احداث، 50 مرکز در حال تکمیل و مابقی تا سال 1404 به پایان می‌رسد.

استاندار بوشهر یادآور شد: بر همین اساس میانگین سنی مراکز بهداشت در استان بوشهر از 26 سال به 10 سال کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به کمبود نیروی پزشک و پرستار در استان بوشهر گفت: با توجه به اجرای پروژه‌های قابل‌توجه در بخش بیمارستانی و افزایش تخت‌های بیمارستانی در آینده، تأمین نیروی انسانی متخصص بومی به‌ویژه در بخش پرستاری از نیازهای مهم استان است.

دکتر سالاری گفت: مسیر توسعه بهداشت و درمان در استان بوشهر باهمت مردم و مسئولان در استان پیگیری می‌شود و با ساخت سه بیمارستان در دست اجرا بیمارستان خلیج‌فارس بوشهر به مگا بیمارستان تبدیل می‌شود.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: طرح تحول نظام سلامت ازجمله طرح‌های موفق دولت یازدهم است که رضایت 80 درصدی مردم را به دنبال داشته است.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: در زمان حاضر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر از 798 به یکهزارو 500 تخت افزایش‌یافته و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا سال 1400 باید به سه هزار و 565 تخت افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست عدالت در دسترسی استان به خدمات بهداشتی و درمانی استان بوشهر به سه قطب تقسیم‌شده است.

دکتر رئیسی تربیت نیروی انسانی بومی در سایر بخش‌های بهداشت و درمان را از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید سالانه 180 دانشجو در این دانشگاه پذیرش شود.

با حضور دکتر ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان استانی، صبح یکشنبه مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن بانک صادرات بوشهر برگزار شد.

در این آیین دکتر سعید کشمیری به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی و از خدمات دکتر علیرضا رئیسی تقدیر شد.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب‌شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.