دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵

دانشجوی فعال نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

تجربه کردن یکی از مهمترین دستاوردهای کار رسانه‌ای است

پگاه منصوری

مدیر مسئول نشریه طنز" سه کاری" معتقد است فعالیت در حوزه نشریات دانشجویی می‌تواند تجریبات زیادی را در حوزه‌های مختلف اجتماعی و دانشگاهی به دانشجو بدهد و این یکی از مهمترین دستاوردهای فعالیت رسانه‌ای در دانشگاه است.

پگاه منصوری دانشجوی رشته بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مدیر مسئول نشریه طنز "سه کاری"  که توانست در "جشنواره تیتر ۱۰"  حائز رتبه سوم درون دستگاهی(وزارت بهداشت) در رسته نشریات طنز و رتبه سوم سراسری در رسته نشریات طنز  شود در حاشیه مراسم اختتامیه این جشنواره به خبرنگار مفدا گفت: معتقدم نشریات باید به مسائل روز و اجتماعی بپردازند و هر چه می‌توانند از کپی کردن مطالب پرهیز کنند که این یکی از بزرگترین آسیب‌هایی است که یک نشریه دانشجویی را تهدید می‌کند. 

وی افزود: نشریات باید دارای تفکر انتقادی باشند و خلاقیت از مهمترین مسائلی است که اگر یک نشریه دانشجویی داشته باشد می‌تواند شاخص و مطرح شود. 

منصوری در خصوص اهمیت برگزاری "جشنواره تیتر ۱۰" توضیح داد: برگزاری این جشنواره در ایجاد انگیزه برای دانشجویان فعال رسانه‌ای بسیار موثر است. برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه این مراسم توانست نکات بسیار مهم و ضروری را که یک فعال رسانه‌ای دانشجویی نیاز دارد آموزش دهد و این موضوع بسیار می‌تواند در بهتر شد محتوا و بحث فنی نشریات کمک کننده باشد. 

این دانشجوی برگزیده دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی با اشاره نقش سازنده فعالیت رسانه‌ای در محیط دانشگاه گفت: فعالیت‌های فرهنگی و فعالیت در حوزه نشریات به دانشجویان کمک می‌کند که از فضای تک بعدی آموزش خارج شده و بتوانند در زمینه‌های دیگری که بسیار مورد نیاز است مهارت‌هایی را به دست بیاورند. تجربه کردن یکی از مهمترین دستاوردهای فعالیت‌های فوق برنامه و نشریات دانشجویی است و کار رسانه‌ای می‌تواند در ایجاد خلاقیت و شور و نشاط برای مشارکت در فعالیت‌های دانشگاهی موثر باشد.

وی افزود: وجود نشریات دانشجویی فرصتی برای دانشجویان است تا بتوانند ایده‌ها، اعتقادات و نظرات خود را از طریق قانونی و تاثیرگذار در محیط دانشگاه مطرح کنند.  

منصوری یکی دیگر از نتایج فعالیت در حوزه رسانه را افزایش سطح آگاهی دانشجو دانست و توضیح داد:  کار نشریاتی در دانشگاه نیاز به مطالعه دارد و جستجو نیز از مهمترین ابزارهای کاری برای یک فعال رسانه‌ای محسوب می‌شود که این موارد در افزایش سطح آگاهی و اطلاعات دانشجویان بسیار موثر است. دانشجو با تجربیات موثری که در کار رسانه‌ای خود در دانشگاه به دست می‌آورد می‌تواند تفکر انتقادی داشته باشد و بتواند در جامعه برای حل مشکلات و معضلات قدمی بردارد.  

مدیر مسئول نشریه "سه کاری" در پایان خاطرنشان کرد: نشریات دانشجویی به دلیل اینکه می‌توانند بر مخاطب دانشگاهی خود تاثیرگذار باشند و همچنین با توجه به این موضوع که این نشریات در آگاهی‌بخشی به مخاطب موثر هستند باید بیشتر توسط مسئوولان فرهنگی دانشگاه مورد توجه قرار بگیرند . مسئوولان ذی ربط باید به دنبال ایجاد انگیزه در میان دانشجویان برای مشارکت بیشتر در حوزه نشریات دانشجویی باشند و این امر موجب تقویت فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه می‌شود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.