سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در دیدار با شهردار خرم‌آباد؛

در شهر فرهنگسرا نداریم

دیدار فعالان کانونها با شهردار/لرستان

یکی از مهمترین مطالبه‌های دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در اولین دیدار با شهردار جدید خرم‌آباد احداث فرهنگسرا بود.

به گزارش مفدا لرستان،  اولین جلسه شهردار خرم‌آباد دکتر رشیدی با فعالین فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و دانشگاه لرستان، امروز ۲۱ شهریورماه ۹۶ در سالن اجتماعات شهرداری با حضور دکتر دهقان رئیس واحد جهاد دانشگاهی برگزار شد.

جلسه با سخنرانی کوشکی عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم‌آباد آغاز شد. در ادامه دکتر دهقان رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان موضوعاتی چون خودباوری و توانمندسازی داخلی استان را مطرح کرد.

دکتر دهقان خاطرنشان کرد: ما در جهاد دانشگاهی اعتماد کامل به دانشجویان داریم. همه دانشجویان فرزندان انقلاب هستند و آگاه به مسائل روز و متخصص‌های آینده خواهند شد. وی گفت: در نظام مدیریتی کشور جهاد دانشگاهی به لطف روحیه و فرهنگ جهادی از سازمان‌های قابل اعتماد و مرجع شده است.

در ادامه، رئیس واحد جهاد دانشگاهی به معرفی دانشجویان سازمان دانشجویان استان و فعالیت‌های آنها پرداخت.

نشست با طرح مسائل مهم شهری توسط دانشجویان فعال فرهنگی ادامه یافت، مهمترین مطالبه دانشجویان نبود فرهنگسرا در شهر بود که آن را از شهردار منتخب خواستار شدند. خواسته دیگر آنها رسیدگی به وضعیت پناهگاه وفاداران در سکوی تخلیه زباله شهرستان و آکواریوم شهری بود.

از دیگر درخواست‌های مطرح شده حمایت از طب سنتی، استفاده از ظرفیت‌های استانی و حمایت مالی برای ترویج و اشاعه این طب بود.

بازیافت زباله و درخواست احداث مرکز بازیافت زباله و بازیافت کاغذ از دیگر خواسته‌های دانشجویان بود، در ادامه این مطالبه اقدام کانون خیریه حامی در مورد جمع‌آوری در بطری و گرفتن ویلچر برای نیازمندان در جهت محرومیت زدایی مطرح شد.

شهردار خرم‌آباد ضمن تأکید بر پیگیری مسائل مطرح شده دانشجویان اذعان داشت خواستار ارتباط با تشکل‌های مردم‌نهاد و دانشجویی هستم تا احزاب و گروه‌های سیاسی.

گفتنی است در این جلسه، دبیر کانون فعالیت‌های جهادی زهرا مریدی نژاد، دبیر کانون طب سنتی، شکوفه کریم‌پور، نماینده هلال احمر روشنا زارعی، دبیر کانون اخلاق حرفه ای ارشیا فکوری و دبیر کانون فیلم و عکس، علی بیرانوند حضور داشتند.

و

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.