سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸

به مناسبت روز ملی سینما

سینما

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در راستای اهداف فرهنگی وزارت بهداشت با توجه به این مهم از تمامی امکانات در دسترس جهت ایجاد آشنایی و درک هرچه بهتر دانشجویان از نقش این هنر در بدنه ی جامعه با حمایت از کانون فیلم و عکس دانشگاه و حمایت از دانشجویان علاقمند به فعالیت و مطالعه دراین عرصه سعی در اعتلای روح امید و شوق پیشرفت و انگیزه ی کار و تلاش و اعتماد به نفس و رواج اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی در بین دانشجویان دارد.

 21 شهریور ماه، روز ی که دستگاه سینماتوگراف  به ایران وارد و آشنایی ایرانی ها با پرده سینما آغازشدروزملی سینمااست.

 
برای اولین بار در در بهمن سال 78 روز ملی سینما اعلام شد که  با اظهار نظراتی مختلفی مواجه گشت.
در نهایت چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران در سال 1379 در روز 21 شهریورماه مقارن با ایام بزرگداشت صدمین سالگرد حیات سینمای ایران در مجموعهٔ ورزشی انقلاب برگزار شد.
 
اما در  سال 91 در مقابل 21 شهریور ماه عبارت روز ملی سینما از تقویم ملی ایران حذف شد که واکنش‌های بسیاری را در پی داشت.

طی سالها، سینما در هر دوره  به شکلی درآمد؛ گاهی تجسمی از یک هنر ناب بود، گاه ابزار تبلیغ و گاه، اسباب  سرگرمی و گاه گداری زمینه ای مناسب برای انتقال پیام.
 
اما امروزه سینما به  ابزاری توانمند در دست هنرمندانی که می کوشند به نگریستن، معنای تازه ای ببخشند تبدیل شد است.

با توجه به نقش بسیارموثر و جهت دهنده این هنر در اجتماع، هنرمندان این عرصه می توانند با تولیدات خود در پیشرفت و تعالی کشور سهم بزرگ و غیرقابل انکاری ایفا نمایند، و یا اینکه با فیلم های خود، نسلی ناامید، پشیمان، متکی به بیگانه و تحقیرشده را پرورش دهند.

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز  در راستای اهداف فرهنگی وزارت بهداشت با توجه به این مهم از تمامی امکانات در دسترس جهت ایجاد آشنایی و درک هرچه بهتر دانشجویان از  نقش این هنر در بدنه ی جامعه با حمایت از کانون فیلم و عکس دانشگاه و حمایت از دانشجویان علاقمند به فعالیت و مطالعه  دراین عرصه سعی در اعتلای روح امید و شوق پیشرفت و انگیزه ی کار و تلاش و اعتماد به نفس و رواج اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی در بین دانشجویان دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.