شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲

استقرار کلینیک‌های سیار دندانپزشکی در روستاهای قم/خدمات رسانی دانشجویان دندانپزشکی در قالب اردوهای جهادی

کلینیک سیار2

دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم با استقرار کلینیک‌های سیار دندانپزشکی در روستاهای قم، در قالب اردوهای جهادی روزانه به بیش از ۶۰ نفر خدمات رسانی می‌کنند.

به گزارش مفدا قم، توجه به سلامت دهان و دندان در روستاها، یکی از موضوعاتی بوده که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در راستای طرح تحول نظام سلامت به آن پرداخته است که بر همین اساس دو دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی در روستاهای قم مستقر شده است.

دکتر اکرمی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص فعالیت این دستگاه‌ها گفت: دو دستگاه کلینک سیار دندانپزشکی در قالب طرح تحول نظام سلامت تهیه شده که با اولویت روستاهای محروم، در روستاها مستقر و ارائه خدمت خواهد کرد.

وی گفت: اولین استقرار این کلینک‌های سیار در روستای محروم "مشک آباد" بوده است که خدماتی در راستای بهداشت سلامت دهان و دندان به ساکنان مناطق محروم ارائه می‌دهند.

 اکرمی خاطرنشان کرد: برای خرید این دو کلینیک، مبلغ ۵۳۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و تمامی هزینه‌های درمان برای روستائیان به صورت رایگان خواهد بود.

دکتر مهدی زاده؛ عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این خصوص گفت: در این کلینک ها خدمات سطح یک دهان و دندان انجام می‌شود که خدماتی از جمله پر کردن سطحی دندان، کشیدن، جرم گیری و آموزش بهداشت و مراقبت دهان و دندان از ان جمله است.

وی افزود: به صورت متوسط روزانه ۶۰ نفر به این کلینک مراجعه می‌کنند و تمامی خدماتی که به آنها ارائه می‌شود زیر نظر یک نفر هیأت علمی از دانشکده پزشکی بوده و دانشجویان دانشکده نیز در قالب اردوهای جهادی به مراجعین خدمات رسانی می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.