یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶

بزرگترین طرح بهداشتی هفته سلامت با حضور دانشجویان برگزار شد/ 65 هزار تست قند خون در کمتر از هشت ساعت/ دستان بهشتی در ایستگاههای مترو گل کاشتند.

طرح سلامت

به گزارش مفدا روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بزرگترین طرح بهداشتی هفته سلامت با حضور دانشجویان برگزار شد/ 65 هزار تست قند خون در کمتر از هشت ساعت/ دستان بهشتی در ایستگاههای مترو گل کاشتند.

به گزارش مفدا روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه  بزرگترین طرح بهداشتی هفته سلامت با حضور دانشجویان برگزار شد/ 65 هزار تست قند خون در کمتر از هشت ساعت/ دستان بهشتی در ایستگاههای مترو گل کاشتند
 

 

  هشتصد دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در قالب 85 گروه در 77 ایستگاه مترو شهر تهران پنج شنبه نهم اردیبهشت به مردم خدمات رایگان سلامت ارایه دادند.

در این طرح که با عنوان «دستان بهشتی» دو با همکاری اداره کل سلامت شهرداری تهران و شرکت مترو برگزار شد، دانشجویان علوم پزشکی در کمتر از هشت ساعت توانستند از 65 هزار نفر از مسافران مترو تست قند خون گرفته و موارد مشکوک به دیابت را به مراکز درمانی ارجاع دهند. اندازه گیری فشار خون و همچنین ارایه مشاوره های دارویی و غذایی به شهروندان نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این طرح بود. استقبال مردم از این طرح تا آنجا بود که در بسیاری از ایستگاههای اصلی مترو کیت های موجود برای تست قند خون به پایان رسید و ازدحام بیش از حد مانع خدمت رسانی به دیگر مسافران شد.

دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز با حضور در ایستگاههای امام خمینی(ره) و چهارراه ولیعصر از نزدیک روند اجرای طرح توسط دانشجویان را بررسی کرد.

دومین دوره طرح داوطلبانه دستان بهشتی که به مناسبت هفته سلامت و همگام با شعار سازمان جهانی بهداشت (غلبه بر دیابت) اجرا شد، ساعت 17 طی مراسمی در سالن همایش های مرکز فرهنگی توحید به کار خود پایان داد. همه دانشجویان شرکت کننده در این طرح در این سالن جمع شدند تا با حضور معاون اجتماعی وزارت بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معاونان امور بهداشتی و دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ،مدیر اداره کل سلامت شهرداری و جمعی دیگر از مسوولان تجربه های اجرای این طرح را مرور کنند.

مهندس زمانی مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران در این مراسم حضور این تعداد از دانشجویان علوم پزشکی در این طرح بزرگ را مایه افتخار خواند و آمادگی شهرداری تهران را برای ادامه طرح های مشابه اعلام کرد.

دکتر علی اصغر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز ضمن خسته نباشید به همه دانشجویان دانشگاه، این طرح را زمینه ساز شکوفایی و رشد علمی همه شرکت کنندگان دانست و از خدمات و تلاش های همه برای ارتقا سطح سلامت جامعه قدردانی کرد. دکتر پیوندی خاطرنشان ساخت که کار امروز این تعداد از دانشجویان را هیچ نهاد و سازمان دولتی در این فرصت کوتاه نمی توانست انجام دهد.

دکتر ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت در آیین پایانی طرح دستان بهشتی دو، ضمن ابلاغ سلام و تشکر وزیر بهداشت این طرح داوطلبانه را قابل اجرا در همه دانشگاههای علوم پزشکی کشور دانست و مشارکت بیشتر دانشجویان در طرح های سلامت محور را سرمایه ای بزرگ برای وزارت بهداشت خواند. 

گفتنی است در حاشیه اجرای این طرح 100 هزار جلد ویژه نامه آموزشی در حوزه سلامت و بیماری ها در میان شهروندان توزیع می شود که دریافت کنندگان با خواندن ویژه نامه و شرکت در مسابقه مربوط به آن، جوایز ویژه ای دریافت می کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.