چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

خبرنگاران کمیته دانشجویی مفدا- فسا به مناسبت ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی فسا با تعدادی از مسئولین دانشگاه و حاضرین به مصاحبه نشستند

خبرنگاران کمیته دانشجویی مفدا- فسا به مناسبت ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی فسا با تعدادی از مسئولین دانشگاه و حاضرین به مصاحبه نشستند

خبرنگاران کمیته دانشجویی مفدا- فسا با حضور در محل ثبت نام دانشجویان جدیدالورود با مسئول دفتر ریاست دانشگاه، معاون آموزشی، دانشجویان و والدین آنان به گفتگو پرداختند که گزارشی از آن را در این خبر می خوانیم.

خبر نگار مفدا- فسا: در اولین مصاحبه مفتخریم که در خدمت آقای مجتبی  ذوالقدر مسئول دفتر رئیس دانشگاه و قائم مقام ریاست در امور مشارکت های اجتماعی هستیم، توصیه شما به دانشجویان جدیدالورود چیست؟

آقای ذوالقدر: بسم الله الرحمن الرحیم در وهله اول خوش امد عرض میکنم خدمت دانشجویان و والدین گرامی، انشالله که عزیزان جدیدالورود بتوانند در تمامی مراحل زندگی موفق باشند وپس از سالیانی که ما در خدمتشون هستیم و دانشجوی این دانشگاه هستند، اوقات خوب و خوشی را سپری کنند. در خصوص  پیام و توصیه، باید متمسک بشویم به سخنان بزرگان و کسانی که راه را به ما نشان می دهند:بهترین توصیه تحصیل، تهذیب نفس و ورزش هست، این مهم برای نسل جوان بسیار حایز اهمیت است، زیرا جوانی  که اینده ساز فردای این مملکت هست می بایست به نحو احسن از این دوران استفاده نمایند.

خبرنگار مفدا-فسا: کلام آخر شما؟

آقای ذوالقدر:امیدوارم همیشه دانشجویان عزیز سالم و با نشاط باشند.

خبرنگار مفدا- فسا: با سلام خدمت آقای دکتر سید امین کوهپایه  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا، به عنوان اولین سوال، دانشگاه علوم پزشکی فسا امسال چه تعداد دانشجوی جدیالورود دارد و رتبه بندی دانشجو ها در چه سطح بوده است؟

دکتر کوهپایه: بسم الله الرحمن الرحیم، منم عرض خیر مقدم دارم خدمت دانشجو های عزیزی که از امسال به جمع دانشجو های ما اضافه میشوند، امیدواریم که بتوانیم به بهترین نحو در خدمتشون باشیم و به عنوان  یک نقطه عطف در زنگیشون نقش داشته باشیم. به قوه الهی ۲۳۷ نفر در رشته های پزشکی، پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، بهداشت و علوم آزمایشگاه ورودی جدید داشتیم که نسبت به سال گذشته رتبه ها ارتقا داشته است و  به نظر میرسد که نزدیک به ۳۰ % از میزان رتبه های ورودی ما، نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

خبرنگار مفدا- فسا: سوال دوم، دانشگاه به صورت  تخصصی تر در حوزه معاونت آموزشی چه تمهیداتی برای دانشجو ها در نظر دارد؟

دکتر کوهپایه: امسال از لحاظ آموزشی با دو شرایط خاص روبرو هستیم، نکته  اول تغییر کلوکلوم رشته پزشکی هست که نیاز به یک برنامه ادغام یافته از لحاظ رشته های علوم پایه و بالینی است که این اتفاق مهمی می باشد و به همین خاطر ما از انتهای ترم گذشته هماهنگی لازم طی جلسات با گروه های بالینی و علوم پایه داشتیم و سیستم را برای این تغییر آماده کردیم. اما در مورد سایر رشته ها  جلساتی رو با سایر گروه ها داشتیم که اگر تغییراتی در مورد مدیریت و کلوکلوم آموزشی و هماهنگی لازم توسط بیمارستان انجام شده است.

خبر نگار مفدا- فسا:  و توصیه آخر؟

دکتر کوهپایه: توصیه آخرم به دانشجویان این است  که در این موقعیت سنی، انسان بیشترین ظرفیت فکری و بدنی دارد، و این نکته ای است که باید مدنظر داشته باشیم، دانشجویان می بایست وسعت فکری را  افزایش بدهند و از این فرصت ایجاد شده نهایت استفاده رو ببرند و بیشترین تلاش خودشان را  برای ارتقای خود انجام دهند.

خبرنگار مفدا-فسا: سلام خیر مقدم عرض میکنیم و پذیرفته شدن فرزندتان را  در دانشگاه علوم پزشکی فسا تبریک می گوییم. شما به عنوان والدین دانشجو مراحل ثبت نام رو چگونه ارزیابی میکنید؟

والدین: بسم الله الرحمن الرحیم، قرار گرفتن کلیه فرم ها و راهنمایی ها در سایت کار بسیار پسندیده و رضایت بخشی بود و امروز از همان ابتدای صبح، مراحل ثبت نام به نحو احسن اجرا شد که این امر واقعا قابل تقدیر هست و از همه دست اندکاران و مسئولین سپاسگزارم.

ارسالی از: خبرنگاران کمیته دانشجویی مفدا- فسا

غلامرضا بوگری(دبیر کمیته دانشجویی مفدا- فسا)

علی اطمینان(خبرنگار مفدا- فسا)

مهرشاد راد(خبر نگار مفدا- فسا)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.