چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹

گفت وگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا

آمنه سقازاده: پشتکار، علاقه، کنجکاوی و صبوری چهار عامل موفقیت یک محقق است

خانم سقازاده

آمنه سقازاده برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا، برگزاری جشنواره را فرصت خوبی دانست برای آشنایی و انتقال تجربه برگزیدگان با دانشجویانی که هنوز وارد عرصه پژوهش نشدند.

به گزارش مفدا تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک تا روز شنبه 15 مهر 96 است.

برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، روابط عمومی دانشگاه با برگزیدگان سومین دوره گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:

لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در  کدام بخش از جشنواره برگزیده شدید؟
آمنه سقازاده دانشجوی سال هفتم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و برگزیده حیطه پژوهشی جشنواره دانشجویی ابن‌سینا سال 95 هستم.

  رمز موفقیت خود را در چه می‌دانید؟
اکنون‌که به پنج سال گذشته نگاه می‌کنم می‌بینم برای انجام هر کاری که پیگیری داشتم، پاسخی گرفتم که حداقل در زمان خودش آرزو می‌کردم از یادم نرود.  در هر کاری هم که پیگیری نداشتم به‌قدری احساس پشیمانی می‌کنم که نه‌تنها در همان زمان بلکه حتی بعد از آن‌هم آرزو می‌کردم فراموشی بگیرم.
معتقدم زمانی که پیگیری همراه  باعلاقه و کنجکاوی به موضوع باشد احساس مثبتی به بار می‌آورد که خنثی‌کننده هر خستگی است. اما نکته اصلی اینکه پیگیری، علاقه و کنجکاوی محقق، در صورتی به ثمر می‌نشیند که توأم با صبر باشد و اگر محقق خودش قادر به صبر نباشد، می‌تواند از صبوری استادش الگو بگیرد. من این شانس را داشتم که  از استاد دکتر نیما رضایی بپرسم و یاد بگیرم. 

جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را چطور ارزیابی می‌کنید؟ چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن آن دارید؟
در کنار انگیزه بیشتری که برای افراد برگزیده به وجود می‌آورد، فرصت خوبی است برای آشنایی دانشجویانی که هنوز به‌صورت جدی کار پژوهشی را  شروع نکردند با افراد برگزیده؛ این آشنایی سبب آغاز و یا توسعه پژوهش‌هایی می‌شود که بی‌شک به ارتقا نام دانشگاه کمک می‌کند. براین اساس  پیشنهاد می دهم در کتابچه‌ای که به معرفی برگزیدگان می‌پردازد؛ زمینه و علایق تحقیقاتی، به همراه آدرس ایمیل برگزیدگان منتشر شود تا دانشجویان جوان‌تر بتوانند به‌راحتی با آنان در ارتباط باشند. 

چه توصیه‌ایی به  دانشجویانی که تازه می‌خواهند قدم در مسیر پیشرفت و موفقیت بگذارند دارید؟
پیگیری مداوم و صبوری داشته باشند و هرچند سخت است اما تا حد امکان امیدوار باقی بمانند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.