دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸

در نشست هم اندیشی دبیران تشکل،انجمن، کانون و نشریات دانشجویی؛

پویایی و آرمان گرایی از مهمترین ویژگی های دانشجو است/ بروز استعداد ها و رشد فرهنگی با ارتقا مشارکت در امور دانشجویی میسر خواهد شد

نشست هم اندیشی دبیران تشکل، انجمن، کانون و نشریات دانشجویی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه پویایی و آرمان گرا بودن از مهمترین ویژگی های دوران دانشجویی در جوانان است، گفت: بهرمندی و استفاده از این نعمات خدادادی در مسیر صحیح و درست، زمینه را برای رشد و انگیزه جهت کار و فعالیت اجتماعی در ابعاد بزرگ جامعه ایجاد می کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه پویایی و آرمان گرا بودن از مهمترین ویژگی های دوران دانشجویی در جوانان است، گفت: بهرمندی و استفاده از این نعمات خدادادی در مسیر صحیح و درست، زمینه را برای رشد و انگیزه جهت کار و فعالیت اجتماعی در ابعاد بزرگ جامعه ایجاد می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر اورنگ ایلامی در نشستی هم اندیشی با نمایندگان تشکل ها، کانون، انجمن و نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان، افزود: شفافیت، انعطاف پذیری و حساسیت نسبت به رخدادهای محیطی از دیگر ویژگی های یک دانشجو است.

وی  با بیان اینکه فعالیت و مشارکت در امور فرهنگی  و دانشجویی، سبب شکوفایی استعدادها و رشد فرهنگی جوانان می شود، ادامه داد: دانشگاه مکانی برای شکوفایی استعدادها و رشد فرهنگی جوانان بوده، به طوری که مسئولین از فعالیت و مشارکت در حوزه های فرهنگی و دانشجویی استقبال می کنند.

دکتر ایلامی با اشاره به اینکه  افزایش سن در افراد، سبب کاهش انعطاف پذیری روحی و افزایش مادی گرایی می شود، تصریح کرد: مشارکت، همکاری و همفکری دانشجویان به سبب روحیه خلاق و ایده آل گرا سبب کاهش مشکلات و ارتقا حوزه های فرهنگی و آموزشی خواهد شد.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه مسئولین با صبر و تلاش بی وقفه در ایجاد محیطی سالم جهت رفاه دانشجویان در تلاش هستند، ابراز داشت: دغدغه مسئولین رفع مشکلات دانشجویان و اهمیت دادن به رفاه آنان است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت دانشجویان در امور دانشگاه زمینه ساز ارتقا سطح فرهنگی و آموزشی دانشگاه ها می شود، عنوان کرد: کار دانشجویی فضا سازی موثری جهت شکل گیری و آمادگی جوانان برای حضوری مفید در جامعه را محیا می سازد.

دکتر ایلامی یادآور شد: با همکاری معاونت فرهنگی و آموزشی دانشگاه در تلاش هستیم که با واگذاری قسمتی از سلف سرویس دانشگاه به دانشجویان زمینه فعالیت و فضا سازی تفریحی را برای رفاه داشجویان فراهم کنیم.

وی در پایان  خاطر نشان کرد: اختصاص اعتبار جهت پردازش به امور آموزشی و پژوهشی مربوط به انجمن ها، از تاثیر گذار ترین اقدامات دانشگاه در جهت آموزش و ارتقا رتبه علمی دانشگاه خواهد بود.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد در ادامه این نشست گفت: فعالیت های امور فرهنگی دانشجویی در رشته های قرآن و عترت و تربیت بدنی درخشان و شایسته قدردانی است.

دکتر جمشید محمدی با بیان اینکه کسب مقام دوم در رشته قرآن و عترت و مقام نایب قهرمان در مسابقات دانشگاه های علوم پزشکی کشور از مهمترین دستاورد های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سال جاری است، اظهار داشت: هدف معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان حضور پررنگ تر  همراه با کسب مقام در مسابقات کشوری است.

وی با اشاره به اینکه  600 میلیون تومان اعتبار در تابستان سالجاری جهت امور فرهنگی  دانشگاه صرف شده، ابراز داشت: بیش از 450 میلیون تومان از این اعتبار در راستای بازسازی خوابگاه های دانشجویی و رفاه دانشجویان هزینه شده است.

دکتر محمدی با اشاره به ضرورت وجود تشکل،انجمن، کانون و نشریات دانشجویی، اظهار داشت: اختصاص مکان برای فعالیت این کانون و تشکل ها از دیگر اقدامات معاونت فرهنگی دانشجویی در راستای افزایش فعالیت های فرهنگی بوده است.

وی یادآور شد: 17 اتاق در ساختمان قدیم سلف سرویس جهت فعالیت فرهنگی به تشکل، انجمن، کانون و نشریات دانشجویی اختصاص داده شده است.

بر پایه این گزارش، نشست هم اندیشی نمایندگان تشکل ها، انجمن، کانون و نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان با سرپرست دانشگاه برگزار و در این نشست نمایندگان تشکل ها، انجمن، کانون و نشریات دانشجویی به بیان مشکلات پرداختند.

به گزارش مف دا؛ 15 نشریه، 8 تشکل، 8 کانون و یک شورای صنفی در امور فرهنگی دانشجویی در علوم پزشکی استان در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/پردیس آقاکریمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.