سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱

چهارم مهر ماه روز جهانی بهداشت محیط گرامی باد

آبادان

جناب آقای دکتر" سید عابدین حسینی "معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان روز جهانی بهداشت محیط را به تمامی همکاران این عرصه تبریک گفت .

مهد زمین پهنه پاک و بی آلایش و پر نعمت خود را میلیون ها سال است که بر همه مخلوقات و بیش از همه بر آدمیان گشوده است. ما انسان ها که موجودات برگزیده این کره خاکی و امانت دار این نعمت بزرگ الهی هستیم باید نهایت تلاش خود را در حفظ آن به عمل آورده و این گستره زیبا، پاکیزه و سالم را به آیندگان بسپاریم.

صنعتی شدن کشورها بویژه کشورهای درحال توسعه به روند مواجهه با انواع آلاینده ها و موادشیمیایی موجود در محیط زیست و به تبع آن در مواد غذایی سرعتی فوق العاده بخشیده است همچنین رشد روز افزون جمعیت و پدیده شهرنشینی به تبع آن افزایش نیاز بشر برای ادامه حیات و تلاش  صنعایع با استفاده از تکنولوژی درصدد افزایش تولیدبرای پاسخ به این نیازها با مصرف منابع طبیعی و تولید آلاینده ها بار مضاعف آلاینده بر محیط تحمیل می نمایند. بنابر این ل ارائه فعالیت ها و خدمات بهداشت محیط جهت پیشگیری از بیماری های مرتبط با عوامل محیطی اعم از بیماری های واگیر و غیر واگیر و حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است.

مهندسی بهداشت محیط در تاریخ فعالیت کشور به عنوان یک فعالیت منسجم قدمتی بیش از نیم قرن داشته و منشاء اثرات زیادی در ارتقاء سلامت جامعه بوده است که باهمت والا و تلاش بی وقفه پرسنل بهداشت محیط در این حیطه روز به روز درخشش و اثربخشی بیشتر می یابد.

26 سپتامبر مصادف با چهارم مهر ماه روز جهانی بهداشت محیط نامیده شده است. این روز نقطه عطفی در برنامه های بهداشت محیط محسوب میشود و می تواند تلاشی دیگر برای آماده سازی عمومی و جلب همکاری های بین بخشی و حمایت مسئولان باشد.

با تبریک این روز فرا رسیدن آن را فرصتی مناسب برای تقدیر از زحمات تلاشگران بهداشت محیط می دانیم و برای تمامی همکارانی که این عرصه را برای خدمت به مردم عزیز کشورمان برگزیده اند از درگاه خداوند متعال سعادت، بهروزی و موفقیت مسئلت می کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.