سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱

ارائه خدمات رایگان دندان‌پزشکی در مناطق محروم لرستان

کلینیک سیار دندانپزشکی/لرستان

با رونمایی از دو دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان، خدمات رایگان دندانپزشکی به ساکنان مناطق محروم حواشی شهر و روستاهای این استان ارائه می‌شود.

به گزارش مفدا لرستان، از دو دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی به منظور ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در مناطق محروم استان از جمله حواشی شهر و روستاها طی مراسمی رونمایی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این مراسم گفت: خداوند منان را شاکریم که امروز می‌توانیم دو دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی را به منظور اعزام به مناطق محروم استان در اختیار داشته باشیم. دکتر "کورش ساکی" اذعان کرد: این دو دستگاه کلینیک امکاناتی از جمله یونیت، دستگاه رادیولوژی و سایر امکانات سخت‌افزاری لازم برای ارائه خدمات دندانپزشکی را دارا می‌باشد.

وی ادامه داد: تیم فنی کلینیک نیز شامل دندانپزشک، دستیار دندانپزشک و راننده می‌باشد. دکتر ساکی همچنین گفت: البته این کلینیک‌ها صرفاً برای انجام امور درمانی نمی‌باشد و در مرحله‌ی اول جهت پیشگیری و آموزش مردم در مناطق محروم و کمتر بهره‌مند استان می‌باشد که در مرحله نخست به شهرستان‌های الیگودرز و دلفان اعزام خواهند شد.

دکتر ساکی با اشاره به اینکه این کلینیک‌های سیار دندانپزشکی یک طرح ملی می‌باشد که با همکاری معاونت اجتماعی و بهداشتی وزارت صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: تمامی خدمات ارائه شده در این کلینیک‌های سیار به صورت رایگان می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: برای کل کشور ۸۰ دستگاه از سوی وزارت پیش‌بینی شده است که خوشبختانه با پیگیری‌های معاون اجتماعی و بهداشتی دانشگاه ۲ دستگاه به استان لرستان اختصاص پیدا کرد که البته قول یک دستگاه دیگر را نیز از مقام وزارتی گرفته‌ایم که به زودی وارد استان خواهد شد.

گفتنی است، در این مراسم دکتر دریک معاون بهداشتی و نادر همتی معاون اجتماعی دانشگاه و جمعی از روسای شبکه‌های بهداشتی درمانی استان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی لرستان حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.