سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۸

بهارالسادات صمصامی و عطیه توسل دانشجویان رشته دندانپزشکی در گفتگو با مفدا؛

ورزش در کنار درس بسیار موثر است، حتی در اسلام هم به ورزش شنا در کنار سوارکاری و تیراندازی توصیه شده است

صمصامی/شنا/لرستان

در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر وزارت بهداشت، بهارالسادات صمصامی و عطیه توسل دانشجویان رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان حائز ۶ مقام شدند .

در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر وزارت بهداشت، بهارالسادات صمصامی و عطیه توسل دانشجویان رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان حائز ۶ مقام شدند:
خبرنگاران مفدا گفتگویی با آنها انجام داده که در ذیل می‌خوانیم:
خبرنگار مفدا: خواهشمندیم معرفی کوتاهی از خودتان داشته باشید: 
_ بهارالسادات صمصامی هستم متولد سال ۱۳۷۱،  دانشجوی ترم ۹ دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، اهل اصفهان هستم.
_عطیه توسل هستم، متولد سال ۱۳۷۶ شهر تهران و ساکن استان البرز، ورودی سال ۹۴ رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان 
خبرنگار مفدا: از چند سالگی ورزش شنا را شروع کردید؟
_ صمصامی:  ۶ سالگی شنا آموزش دیدم، و از سن ۸ سالگی به طور حرفه‌ای  فعالیتم را ادامه دادم. و سابقه‌ی حضور در لیگ شنا در تیم فولاد مبارکه ی سپاهان را دارم، و طی چند سال کار حرفه‌ای در مسابقات آموزش و پرورش، منتخب استانی، لیگ، و مسابقات در حد ناحیه‌ای و کشوری بیش از ۱۰۰ مدال کسب کردم.
_ توسل: از ۸ سالگی بطور پیشرفته ورزش شنا را شروع کردم، در مسابقات کشوری  بسیاری شرکت کردم تا سن ۱۵ سالگی بیش از ۴۰ مدال در مسابقات مختلف شنا کسب کردم دوره‌ای برای مطالعه برای کنکور فعالیت ورزشی را متوقف کردم و بعد از کنکور و قبولی در رشته دندانپزشکی تمرینات را از سر گرفتم و از آذر سال گذشته تمرینات را جدی‌تر برای المپیاد دنبال کردم.
خبرنگار مفدا: سطح مسابقات امسال را چطور ارزیابی کردید؟
مسابقات امسال از سطح بالایی برخوردار بودند که برخی از شرکت‌کنندگان سابقه‌ی حضور در لیگ و حتی تیم ملی هم داشتند. از آذر ماه پارسال در خرم‌آباد برای مسابقات تمرین‌ها را زیر نظر مربی شروع کردیم در عید و تابستان بدون مربی و شخصاّ تمرین‌ها را ادامه دادیم. البته باید گفت که کسب مدال صرفاّ با تمرینات این چند ماه بدست نیامده بلکه زمینه قبلی داشته و حاصل سال‌ها تمرین بوده.
خبرنگار مفدا: چه انتقادات و انتظاراتی از دانشگاه و مسئولین دارید؟
_ در واقع در مقایسه با بقیه‌ی گروه‌ها و استان‌های شرکت‌کننده امکانات در اختیار ما کمتر بود. ما برای تمرین به استخر مدرسه‌ی پارس‌اندیش مراجعه می‌کردیم (زیر نظر خانم سمیه جهانشاهی)  که استخر ۱۴ متری بود که برای تمرینات شنا در این سطح چندان مناسب نیست. بهتر بود استخر کارگران برای این کار اختصاص داده می‌شد و ۳ روز در هفته برای تمرین کافی بود که هم مکان بزرگتری داشت و هم برای رفت و آمد نزدیک تر بود که اینطور به بودجه‌ی کمتری هم احتیاج داشت.  زمان تمرینات با امتحانات همزمان شده بود و کمتر فرصت برای تمرین پیش می آمد. مکان سالن بدنسازی هم چندان مناسب نیست هم نسبت به محل اقامت‌مان دور  بود و همچنین معیارها رعایت نشده و امکانات کمی داشت.
خبرنگار مفدا: لطفاً از مدال هایی که کسب کردید بگویید:
 توسل:
شنای ۱۰۰ متر مختلط > مدال برنز
شنای ۲۰۰ متر آزاد > مدال برنز 
شنای ۵۰ متر پروانه> رتبه چهارم
صمصامی :
شنای  ۵۰ متر کرال سینه (آزاد) > مدال نقره 
شنای ۱۰۰ متر قورباغه > مدال نقره 
شنای ۵۰ متر قورباغه> مدال برنز
خبرنگار مفدا: چه توصیه و پیشنهادی دارید؟
_ خانم صمصامی:  ورزش در کنار درس بسیار موثر است تا در کنار درس زندگی چند بعدی ای داشته باشند حتی در اسلام هم ورزش شنا در کنار سوارکاری و تیراندازی توصیه شده، و از نظر روحی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.  بنظر من دانشگاه برای تشویق دانشجویان به ورزش بهتر است یک روز در هفته برنامه ی شنا گذاشته بصورت رایگان یا بلیط هایی با هزینه‌ی کم.
_خانم توسل: با صحبت‌های خانم صمصامی موافقم و باید چند بعدی باشیم  ورزش، هنر، فرهنگ و همه چیز را در کنار هم داشته باشیم.
خبرنگار مفدا: سخن آخر؟
_ خانم صمصامی: حمایت و انگیزه دهی بسیار مهم بوده،  حمایت‌های آقای کریم پور و اعتمادی که به ما داشتند هم قابل توجه بود. البته خانواده هم بسیار تاثیر داشته حمایت‌های آن ها از دوران کودکی و تلاششان برای موفقیت مان،  مثلا در سنین کودکی که به مسابقات همدان اعزام شدم مادرم هم در کنار تیم حضور داشت برای دلگرمی و حمایت بیشتر و این حمایت همیشه در تمام مقاطع بوده.
خانم توسل: برای موفقیت و انگیزه بهتر نیازمند تشویق و حمایت مسئولین هستیم. به تبع اگر تشویقی نباشد انگیزه هم نیست.
خبرنگاران مفدا:
فاطمه اکبرپور 
علی  بیرانوند
سولماز بوالحسنی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.