پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۲

مسوول نهاد رهبری :

بزرگترین منکر در ادارات دولتی عدم توجه به ارباب رجوع است

گيلان

مسوول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه طبق بررسی‌ها بزرگترین منکر در ادارات دولتی عدم توجه به ارباب رجوع است گفت: عدم توجه به مردم در ادارات دولتی از بزرگترین گناهان محسوب‌ می‌شود.

 مفدا گیلان : حجت الاسلام والمسلمین امیر چهری با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مقوله امر به معروف دایره وسیعی در جامعه امروز دارد.

مسوول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه فعالیت خبری رسانه‌ها هم به گونه‌ای امر به معروف‌ و نهی‌ از منکر است افزود: برای اینکه بتوانیم امر به معروف و نهی‌ از منکر را یک فریضه موفق در جامعه قرار دهیم باید این مقوله را به‌طور مطلوب در جامعه تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه امر به‌ معروف ابعاد گسترده‌ای دارد و نباید این فرضیه را تنها در تذکر رعایت حجاب دانست بیان کرد: متاسفانه برخی اقدامات، نگاه‌های افراطی و بدون پشتوانه ملی موجب شده تا تبادل اشتباه در خصوص امر به معروف در ذهن‌ها ایجاد شود.

چهری با تاکید بر اینکه برای تببین فریضه امر به معروف و نهی‌ از منکر پیغمبران، امامان و اولیای بسیاری از سوی پروردگار فرستاده شدند خاطرنشان کرد: آنچه که فطرت انسان را به‌درستی رشد و بالنده می‌کند فریضه امر به معروف است‌.

مسوول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با تاکید بر اینکه نخستین مقوله امر به معروف توجه به معرفت است تصریح کرد: انسان با سرگرم شدن به سردرگمی‌های دنیایی اکثر اوقات از مقوله معرفت دور می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر فردی در زندگی دارای معرفت باشد بیشتر زیربناهای انسانیت در وی مهیا است خاطرنشان کرد: طبق تحقیق و بررسی در جامعه امروز مشخص شد امروز منکرترین اقدامات در ادارات دولتی بی‌اهمیتی به ارباب رجوع‌ و کوچک شمردن نیازهای مردم است.

چهری با تاکید بر اینکه عدم توجه به مردم در ادارات دولتی از بزرگترین گناهان محسوب‌ می‌شود تصریح کرد: استان گیلان شهدا و ایثارگران زیادی مشابه محسن حججی داشته اما بسیار غریب هستند و در استانی این‌چنینی عدم توجه به مردم قابل قبول نیست.

منبع : خبرگزاری تسنیم از رشت 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.