سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳

دکتر شیخیان در مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود؛

صرفاً با مطالعه کتب درسی خاص یک رشته تحصیلی، نمی‌توان در جامعه امروزی فرد موفقی شد

معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکیلرستان

دکتر شیخیان امروز ۱۱ مهرماه در مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود گفت: با مطالعه کتب درسی خاص یک رشته تحصیلی نمی‌توان یک فرد موفق شد، زیرا انسان موجودی چندبعدی است و صرفاً با رفتن سر کلاس درس، مطالعه و انجام پژوهش، تمام ابعاد شخصیت یک فرد رشد و پرورش پیدا نمی‌کند.

به گزارش مفدا لرستان مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود امروز در فضایی معنوی و آغشته به عطر شهدای کربلا در سالن آمفی‌تئاتر سازمان جهاد کشاورزی با حضور چشمگیر دانشجویان، معاون فرهنگی دانشجویی، مسئول نهاد رهبری، معاونان و اساتید مشاور فرهنگی برگزار شد.
برنامه با اجرای گروه همخوانی آغاز شد. در ادامه دکتر علی شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی ساختار معاونت را شرح داد و گفت:صرفاً با مطالعه کتب درسی خاص یک رشته تحصیلی نمی‌توان یک فرد موفق شد زیرا انسان موجودی چند بعدی است و صرفاً با رفتن سر کلاس درس، مطالعه و انجام پژوهش ابعاد شخصیت یک فرد رشد و پرورش پیدا نمی‌کند. با پیچیدگی جوامع، برخلاف گذشته که شخص با کمترین تخصص و هنر  می‌توانست صاحب شغل شود، نیاز به تخصص و توانایی بسیار بالا برای برای کاریابی و ایفای نقش مفید در جامعه وجود دارد.
وی تصریح کرد مسئولان در قبال دانشجویانی که قرار است آینده مملکت را بسازند، تکلیف ویژه دارند تا تمام ابعاد وجودی شخصیت آنها را مد نظر قرار داده و از جهات فرهنگی، روحی، روانی و بعد اجتماعی رشد دهند. وی در ادامه گفت طبق نظریه مازلو، تأمین نیازهای رفاهی اولیه انسانها در اولویت اول  قرار دارد که رفع این نیازها در قالب خدمات رفاهی مثل تغذیه، ایاب و ذهاب، خوابگاه و ... توسط مدیریت دانشجویی صورت می‌گیرد، نظارت و تأمین سلامت روحی و روانی دانشجو و نیز راهنمایی دانشجو برای غلبه بر مشکلات این حوزه در اداره مشاوره و تحت نظر همین مدیریت انجام می‌گیرد، ایشان افزود اساتید مشاور فرهنگی در کنار معاونت فرهنگی به مشاوره می‌پردازند.
ایشان در ادمه به شرکت دانشجو در فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی به عنوان یکی از پراهمیت‌ترین موضوعات اشاره کرد و دانشجویان را به تعامل بیشتر و سازنده با معاونت فرهنگی دعوت کرد. عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اذعان کرد از شما دانشجویان انتظار داریم اگر قصد رشد همه‌جانبه را دارید، در  فعالیت‌های فرهنگی شرکت کنید. بیشتر فعالیت‌هایی که دانشجویان زبده و باهوش به آنها ورود پیدا خواهند کرد، در دل مدیریت تعالی فرهنگی است. از طرفی، شما عزیزان خواسته‌هایی دارید که ممکن است آموزشی، پژوهشی فرهنگی و رفاهی باشند که می‌توانید از طریق شورای صنفی به مسئولین انعکاس دهید، اگر دانشجو به دنبال سلامت جسمی خود است، میتواند با تعامل با اداره تربیت‌ بدنی و شرکت در ورزشهای قهرمانی و همگانی و نیز المپیادهای ورزشی به این مهم دست یابد.
دکتر شیخیان گفت: مدیریت فرهنگی برای دانشجویان علاقه‌مند و توانمند در زمینه‌های مختلف برنامه دارد، و خطاب به آنها گفت: اگر اهل سیاست هستید،  تشکل‌های سیاسی، اگر اهل علم هستید، انجمن علمی، اگر اهل فرهنگ و هنر و ادب هستید، کانون‌های فرهنگی و اگر تخصص و مهارت خاصی دارید در جشنواره‌های مختلف این حوزه فعالیت نمایید.
در ادامه برنامه، مدیر فرهنگی دانشگاه، معاون آموزشی و مدیر دانشجویی به تشریح ساختار و وظایف مدیریت تحت پوشش خود پرداختند. مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در سخنانی کوتاه به دانشجویان خیرمقدم گفت.
از بخش‌های جذاب برنامه اجرای نمایش "همه آب‌ها نام عباس را می‌دانند" به  نویسندگی فریدون ولایی، کارگردانی مهسا بهرامی‌فرد و اجرای مهدی بختیاری، مهسا بهرامی فرد، صبا کوه‌نشین بود که فضایی روحانی به محفل داد و بسیاری از دانشجویان به یاد مظلومیت سرور و سالار شهیدان و علمدار کربلا اشک ریختند.
در پایان برنامه استاد تلوری از اساتید دانشگاه تهران با سخنرانی جذاب خود به جلسه شور و نشاط خاصی بخشید.
وی از دانشجویان خواست درس بخوانند، و در کنار درس کار کنند، و گفت: هزینه‌هایی که صرف شما شده و زحمات پدر و مادر خود را هدر ندهید، با فکر پدر و مادر به دانشگاه پا گذاشته‌ایید ولی من‌بعد با قلم و فکر خود بایستی طی مسیر کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.