چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹

برگزاری همایش تجلی معروف در فرهنگ پایداری در دانشکده علوم پزشکی مراغه

همایش

همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر و هفته دفاع مقدس همایش تجلی معروف در فرهنگ پایداری در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد.

به گزارش مفدا مراغه، این همایش با حضور دکتر رضا بازرگان، مسئول تولید محتوای ستاد امر به معروف کشور و استاد رحیم خاکی داور و قاری بین المللی قرآن کریم در سالن ولایت ستاد مرکزی دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد. 

در بخش آغازین مراسم، استاد خاکی به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت و در ادامه دکتر بازرگان در خصوص جایگاه امر به معروف و نهی از منکر به سخنرانی پرداخت. وی با تاکید بر نقش حیاتی امر به معروف و نهی از منکر در پیشرفت جامعه گفت :عربستان با همه بدی هایی که دارد دو خوبی دارد اول اینکه قرآن را خوب تکریم می کند دوم اینکه امر به معروف را جدی می گیرد که جز الویت های مردم و عالیترین سطوح حکومت است. مسئول تولید محتوای ستاد امر به معروف کشور افزود: ما نیز وظیفه داریم این فریضه را جدی بگیریم بهترین موضوع درمورد امر به معروف همان بیان نورانی قرآن کریم است.

دکتر بازرگان تاکید کرد: در قرآن 36 بار کلمه معروف آمده و 18 بار منکر، یعنی خداوند 2 برابر منکر به معروف اشاره می کند. امر به معروف بیش و پیش از اینکه ساحت اعلام محدودیت ها باشد ساحت اعلام مهارت ها است. امر به معروف یک هنر هست برای همین خداوند متعال هنرمند ترین مخلوق خود را برای این فریضه به قربانگاه فرستاد. 

این عضو ستاد امر به معروف کشور همچنین خاطر نشان کرد: امام حسین علیه السلام هدف از قیام خود را دوچیز معرفی می کند : اصلاح اجتماع و امر به معروف و نهی از منکر 

دکتر بازرگان در بخش پایانی سخنان خود گفت: اگر بخواهیم امر به معروف و نهی از منکر سازنده باشد باید هفت "ت" در آن لحاظ شود که شامل: تشخیص، تفکیک، تکریم(ادب واحترام پر بسامد ترین واژگان هم نشین امر به معروف است و نیز قدرتی است که نمی گذارد مطالبات مردم زیر زمین)، تذکر، تکرار، تحمل و تشکر است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.