پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰

رییس دانشگاه در جمع دانشجویان جدیدالورود؛

شهر قم از جایگاه بسیار بالای علمی برخوردار است

ایرانی خواه

دکتر ایرانی خواه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در جمع دانشجویان جدیدالورود،ضمن عرض خیر مقدم به آنها و تبریک برای انتخاب شهر قم و دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت:" بیش از نیمی از دانشجویان ورودی دانشگاه غیر بومی هستند و با شناخت شهر قم را انتخاب کردند چرا که قم از جهات مختلف در جایگاه بالایی قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه قم حرم اهل بیت است افزود: اماکن مقدسی چون مکه مدینه نجف کربلا و مشهد مقدس وجود دارند اما عنوان حرم اهل بیت تنها برای قم استفاده شده است.
رییس دانشگاه خاطر نشان کرد: قم از جایگاه علمی بالایی نیز برخوردار است و به عنوان یکی از برجسته ترین مرکز علوم اسلامی در سراسر جهان شناخته میشود که شعباتی را در کشور های اروپایی اسیایی و امریکایی دارد بر همین اساس قم را شهر علم و اجتهاد نامیده اند.
دکتر ایرانی خواه افزود :در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز، قم شهر خون و قیام نامیده شده است. 
وی با بیان اینکه نهضت اسلامی از قم شروع شد ادامه داد: قم مهد پرورش بسیاری از بزرگان و روحانیون معظم سکان دار جمهوری اسلامی همچون حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است. 
وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی قم قدمت زیادی ندارد ولی به واسطه ی جایگاه رفیع شهر قم، طی چند سال اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم نیز باید به جایگاهی که شایسته ان است دست یابد. 
وی ابراز امیدواری کرد :خدمت گزاران شما دانشجویان در علوم پزشکی قم بر اساس رسالت سنگینی که عهده دار شدند نهایت سعی، تلاش و توجه خودشان را در جهت ارتقا سطح علمی و تامین مسایل رفاهی و ایجاد فضای سالم و با نشاط خواهند داشت.
دکتر ایرانی خواه در انتها با توصیه به دانشجویان جدیدالورود جهت استفاده بهتر از دوران دانشجویی از انها خواست فرصت بدست آمده را مغتنم شمرده و حداکثر بهره را از دوران دانشجویی ببرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.