یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳

جلسه پرسش و پاسخ در حضور ریاست دانشگاه

جلسه پرسش و پاسخ

جلسه پرسش وپاسخ بین مسئولین و دانشجویان در سالن ابن سینا در پی حادثه ای که منجر به فوت دانشجوی دختر پزشکی در خوابگاه بهارستان شد تشکیل گشت.

به گزارش مفدا شهرکرد، امشب جلسه پرسش وپاسخ بین مسئولین و دانشجویان در سالن ابن سینا در پی حادثه ای که منجر به فوت دانشجوی دختر پزشکی در خوابگاه بهارستان شد تشکیل گشت.
این برنامه همراه با سخنرانی نماینده دانشجویان پسر
و نماینده دانشجویان دختر بود.

دکتر خالدی فر، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در پاسخ به سخنان نمایندگان دانشجویان ، ضمن عرض تسلیت به خانواده سرکار خانم قاسمی، دوستان و هم دانشگاهی های آن بزرگوار و نیز جامعه پزشکی، بروز چنین حادثه ای را یک فاجعه ی عظیم و اسف ناک دانست.
ایشان اینچنین ادامه داد: قطعا با متخلفینی که منجر به بروز چنین حادثه ای شدند، برخورد قاطع خواهد شد و من مطالبه گر قاطع و اصلی این واقعه هستم. دانشجویان هم باید طبق قوانین مطالبه گر حقوق خود باشند.
وی افزود: طی مراسمی که در آینده برگزار خواهد شد، دکتری افتخاری به سرکار خانم قاسمی اعطا خواهد شد. همچنین در آینده ای نزدیک فونداسیون خوابگاهی 400 نفری برای دانشجویان دختر، با نظارت کارشناسان مجرب و به نام سرکار خانم دکتر زهره قاسمی پی ریزی خواهد شد. این حداقل کاری است که برای جاودان ماندن نام آن مرحومه در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد می توان انجام داد.
دکتر خالدی فر همچنین خاطر نشان کرد: این حادثه غم بزرگی بود که نباید اتفاق می افتاد. احساس شرم می کنم که رئیس  مجموعه ای با این همه مشکل هستم. این دانشجویان نخبه های علمی و استعدادهای این کشور هستند و اصلا قابل قبول نیست که این چنین از این دانشجویان حفاظت شود. 
ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در ارتباط با علت فوت سرکار خانم قاسمی بیان کرد: طبق نظر پزشکی قانونی، علت فوت به طور قطع مسمومیت با گاز کربن مونوکسید بوده است.
وی در ارتباط با نقص فنی خوابگاه بهارستان که منجر به بروز چنین حادثه ای شده، افزود: با نظارت و بازرسی مستقیم دادگستری درصد قصور مهندسین و پیمانکار ساخت خوابگاه مشخص خواهد شد و پیگیری های لازم در این زمینه انجام می شود. پس از مشخص شدن مقصران، همه تلاشمان در زمینه رفع نقایص موجود در خوابگاه بهارستان به کار گرفته خواهد شد. تا فردا بعدظهر با تلاش دکتر رئیسی، 
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، مکانی برای اسکان موقت دانشجویان ساکن خوابگاه بهارستان فراهم خواهد شد و تا زمانی که مهندسین استاندارد سازی شرایط این خوابگاه را برای سکونت تایید نکنند، دانشجویان به آن خوابگاه بازگردانده نمی شوند.
دکتر خالدی فر همچنین از رفتار برخی از مسئولان در برخورد با 
دانشجویان انتقاد کرد و تاکید کرد: اگر قرار است مسئولی با دانشجویان رفتار نامناسبی داشته باشد میتواند استعفا دهد.
در پایان دکتر خالدی فر خاطر نشان کرد: روز سه شنبه از حدود ساعت یازده صبح در مسجد دانشگاه، مراسم بزرگداشتی با شکوه هر چه تمام تر برگزار خواهد شد و از خانواده ی آن مرحومه نیز دعوت به عمل خواهد آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.