سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳

برگزاری جلسه معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

610.jpg

جلسه معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز دوشنبه 96/07/17 راس ساعت8:30 در محل آمفی تئاتر شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد .

جلسه معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز دوشنبه 96/07/17 راس ساعت8:30 در محل آمفی تئاتر شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد .

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آقای دکتر قائمی ریاست محترم دانشگاه با عرض تبریک ورود دانشجویان به دانشگاه و آرزوی موفقیت برای آنها و تسلیت ایام محرم به بیان دستاورد های دانشگاه در عمر سی و یکساله ی دانشگاه پرداخت و به انتخاب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به عنوان دانشگاه برتر شرق کشور از طرف وزارت اشاره کرد . وی در ادامه با اشاره به تاسیس رشته های تخصصی و دوره دکتری رشته های مختلف افزود حوزه ریاست دانشگاه به دنبال ایجاد شرایطی است که دانشجو بدون هیچگونه دغدغه و با ارامش خیال به تحصیل بپردازد و خود را برای تحصیلات تکمیلی آماده کند .

سپس حجت الاسلام والمسلمین مرادی ، معاونت فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری با تبریک ورود دانشجویان و تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان سخنان خود را با این روایت از حضرت پیغمبر (ص) شروع کرد که « طالب العلم محفوظ فی عنایة الله » و در ادامه با اشاره به مغفول ماندن پژوهش هایی با محوریت تاثیر دین بر سلامت و درمان از دانشجویان خواست ضمن فعالیت در این حوزه با فعالیت در کانونها و نهاد رهبری به ارتقا و رشد هرچه بیشتر فرهنگ دینی در سطح دانشگاه کمک کنند .

در ادامه اقای دکتر عابدی معاونت آموزشی دانشگاه با اهدا سلام و تهیات و تسلیت ایام با نگاهی آماری به ورود 769 دانشجوی جدید به دانشگاه اشاره داشت و با ذکر اینکه بیش از 3490 دانشجو درحال تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هستند از دانشجویان خواست خود را برای تحصیل در مقاطع تکمیلی آماده کنند . وی در ادامه به رتبه بالای دانشگاه در زمینه پذیرش دانشجوی دستیاری از خود دانشگاه در سه سال اخیر و کسب رتبه اول در سال 94 در این زمینه اشاره کرد . وی سپس به تشریح برنامه های معاونت آموزشی در واحد مدیریت امور آموزشی و دفتر استعداد های درخشان پرداخت و از دانشجویان خواست در حیطه ی پزوهش در آموزش و تکنولوژی آموزشی فعالیت کنند . دکتر عابدی با اشاره به اینکه فضای مجازی امروزه آفت یادگیری دانشجویان شده و درک مطلب توسط دانشجو را کاهش داده است آنها را به استفاده صحیح از آن توصیه کرد .

سپس گروه سرود ناشنوایان شکست سکوت به اجرای برنامه پرداختند .

بعد از از اجرای گروه شکست سکوت خانم دکتر کاظمی معاونت تحقیقات دانشگاه با تبریک ورود دانشجویان سخنان خود را با این کلام از رهبری معظم آغاز کردند که : اگر ما می خواهیم در جامعه عالم ، محقق ، پژوهشگر و نابغه باشیم باید علاوه بر پیشرفت در مسائل علمی به تهذیب و تحصیل و ورزش بپردازیم . سپس با اشاره به چشم انداز 1404 و پیشرفت و تولیدات علمی جدید به تشریح ارکان معاونت تحقیقات و شرح وظایف آنها پرداختند . ایشان در ادامه با ذکر این مورد که دانشجو هم باید در جستجوی دانش باشد و هم دانش ساز باشد با معرفی نشریه های معاونت تحقیقات به تاکید بر ارزش وقت پرداخت و از دانشجویان خواست با همکاری یکدیگر بیشتر وقت خود را با مطالعه و تحقیق پر کنند .

سپس کلیپی از روند ثبت نام دانشجویان پخش شد .

در ادامه آقای دکتر دستجردی معاونت فرهنگی دانشجویی با عرض سلام و تبریک به دانشجویان و تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جلسه به ارتباط حداکثری دانشجویان با این حوزه اشاره کرد و به معرفی بخشهای مختلف این معاونت پرداخت . وی با اشاره به فعالیت های مدیریت امور دانشجویی و اداره مشاوره  افزود اداره مشاوره جایگاه امن دانشجوست و توصیه کرد دانشجویان برای حل مشکلات به مشورت با اعضای این اداره بپردازند . وی سپس به فعالیت های امور فرهنگی و فوق برنامه و همچنین معرفی کانون ها و تشکل ها پرداخت .

سپس دکتر زراعتکارمدیریت حراست دانشگاه به شرح وظایف این نهاد از جمله حفظ و صیانت از ارزشهای اسلامی ، حیثیت دانشگاه و اساتید و دانشجویان پرداخت و متذکر شد فعالیت حراست ورود به فعالیت های خصوصی افراد نیست بلکه نظارت بر وضعیت کلی دانشگاه است . وی دانشجویان را به مطالعه ضوابط و آیین نامه ها توصیه کرد و از حراست دانشگاه به عنوان نهادی مشورتی در امور و مشکلات دانشجویان یاد کرد .

نهایتا حجت الاسلام و المسلمین عبدالرزاق نژاد مدیر امور فرهنگی دانشگاه با تبریک ورود دانشجویان وتسلیت ماه محرم ، ماه خون به دانشجویان توصیه کرد ساده اندیش نباشند و از پرداختن به کارهای بیهوده بپرهیزند . وی با معرفی ستاد های امر به معروف و نهی از منکر ، صیانت و نماز به تشریح اجمالی وظایف آنها پرداخت و از دانشجویان خواست پوشش اسلامی را رعایت کنند . وی سپس با تقدیر و تشکر از دست اندرکاران جلسه برای دانشجویان آرزوی توفیق روز افزون کرد .

سپس ریاست محترم دانشگاه به همراه مسئولین از غرفه های کانون ها و تشکل ها و انجمن های علمی دانشجویی بازدید نمودند.این جلسه پس از اقامه نماز و صرف ناهار دانشجویان در محل مجتمع تفریحی رفاهی باغ سلامت دانشگاه خاتمه یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.