چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴

نقال نمایش غریب‌خوانی:

نقالی باید متناسب با مسائل روز باشد

نقالي خواني

در مراسم نمایش نقالی غریب‌خوانی که با موضوع آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد، نقال نمایش غریب‌خوانی در گفتگو با خبرنگار مفدا کاشان گفت: نقالی‌ باید با مسائلی که جوامع درگیر آن هست تطبیق داشته باشد.

به گزارش مفدا کاشان، این برنامه که به همت تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد، با تمرکز ویژه بر آسیب‌های اجتماعی به ویژه  اعتیاد برگزار شد.

در حاشیه این برنامه که عواید حاصل از آن برای کودکان کار هزینه می‌شود، "روزبه اسماعیلی" در گفتگو با خبرنگار مفدا کاشان اظهار داشت: نقالی‌خوانی باید با مسائل روز که جوامع در گیر آن هستند تطبیق داشته باشد .

وی با اشاره به موضوع اصلی برنامه افزود: این مراسم در واقع تلنگری است به همه در رابطه با موضوع اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی؛ امروزه این آسیب‌ها و به دنبال آن حواشی که به وجود می‌آورد همچون قتل و تجاوز و غیره، جوامع مختلف را درگیر خود کرده‌است که نمونه‌های آن در شهرهایی بزرگ به وفور مشاهده می‌شود.

این جوان نقال در ادامه ضمن معرفی فعالیت‌های جمعیت امام‌علی (ع) خاطرنشان کرد: جمعیت امام علی (ع) در زمینه آسیب‌های اجتماعی و به خصوص کودکان کار و محروم از تحصیل، به شکل کاملا مردمی و مستقل مشغول به فعالیت است؛ این گروه که از سال ١٣٧٨ شروع به کار کرده است، با حمایت‌های مردمی بودجه مورد نیاز خود را تامین می‌کند.

خبرنگار: سید محسن آثاری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.