سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸

به همت جهاد دانشگاهی و وزارت بهداشت؛

افتتاحیه هفتمین اردوی آموزشی فرهنگی طریق جاوید

طرح جاوید

مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، با هدف تعمیق باور دانشجویان نسبت به اصول بنیادین انقلاب اسلامی و نیز بازخوانی نظام اندیشه‌ای حضرت امام خمینی (ره) هفتمین اردوی فرهنگی آموزشی طریق جاوید را با محوریت اخلاق و معنویت از دیدگاه امام خمینی (ره)، ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور برگزار می‌نماید

به گزارش مفدا لرستان، مراسم افتتاحیه فتمین اردوی آموزشی فرهنگی طریق جاوید امروز ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶، با سخنرانی دکتر شمسیان ریاست محترم سازمان جهاد دانشگاهی واحد خراسان رضوی آغاز و با ادای احترام و سلام به حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام ادامه یافت.

در ادامه افتتاحیه، دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کل کشور با اشاره به مسائل روز فرهنگی، اجتماعی و اخلاق اجتماعی سیاسی کشور خاطر نشان کرد توسعه علمی کشور می‌تواند در حوزه آموزش با تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان به شکوفایی علمی برسد همانطور که جهاد دانشگاهی از سال ۵۹ تا کنون رسیده است. اما سوال این است که کاربرد این توسعه آموزشی و فناوری کجاست؟ کشور در زمینه توسعه فرهنگی اجتماعی دچار مشکل می‌باشد.

وی اضافه کرد بزرگترین مشکل سیاسی کشور این است که نخبگان سیاسی کشور همدیگر را قبول ندارند. مسائل ملی کشور نیازمند برنامه‌ریزی دراز مدت می‌باشند.

وی افزود: نمی‌شود در حوزه سیاسی بدون تعامل با نخبگان سیاسی کشور در طول ۴ یا ۸ سال دولت کشور را اداره کرد. ما به انسان‌های علم باور نیاز داریم. قوانین و حقوق دیگران، احترام به دیگران و رعایت حق مصلحت دیگران باید رعایت شود. آموزه‌های صدر اسلام و دفاع مقدس همه از همین ترجیح مصالح دیگران به مصالح شخصی درس می‌دهند. رفتار ائمه راهنمای ماست. " انّما بُعِثتُ لاتّمم مَکارم الاَخلاق"

حسینی، مدیر کل اجتماعی استان خراسان رضوی با تقدیر از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی سخنان خود را پایان داد.

گفتنی است در این دوره سلسله کارگاه های آموزشی فرهنگی با تدریس برترین اساتید کشوری با محوریت امام خمینی (ره) و تعمیق باور دانشجویان نسبت به اصول بنیادین انقلاب اسلامی تا پنجشبه ۲۱ مهرماه برگزار است.

این مراسم هم اکنون با شرکت نماینده علوم پزشکی لرستان علی بیرانوند در مشهد مقدس برگزار شد.

علی بیرانوند دبیر کمیته مفدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.