چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴

در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به نیشابور

نشست با نمایندگان تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی برگزار شد

دیدار دکتر علامه با نمایندگان کانون ها وتشکل های اسلامی دانشگاه نیشابور

در ادامه سفر یک روز تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به نیشابور به سرپرستی دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی این معاونت، امروز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه نشست با دانشجویان و نمایندگان تشکل های اسلامی، کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

به گزارش مفدا، در ادامه سفر یک روز تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به نیشابور به سرپرستی دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی این معاونت، صبح امروز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه نشست با دانشجویان و نمایندگان تشکل های اسلامی، کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

این نشست  با حضور نمایندگان کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، کارشناسان نشریات دانشجویی، و دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور و دبیران کانون های هنری و اردوهای جهادی این دانشگاه برگزار شد، دانشجویان و نمایندگان این تشکل ها و کانونها، به ارایه مشکلات و دغدغه های خود در حوزه فعالیت های خود پرداختند.

از مهم ترین محور سخنان ارایه شده نمایندگان کانون ها و تشکل های دانشجویی در این نشست بیان مشکلات و دغدغه های دانشجویی و بررسی  مشکلات و چالش ها در حوزه های مختلف از جمله مشکلات مربوط به نشریات دانشجویی و نواقص و محدودیت ها در راستای فعالیت نشریات دانشجویی دانشگاه بود.

نبود فضاهای لازم برای فعالیت های کانون ها وتشکل های دانشگاه، محدودیت در فعالیت نشریات دانشجویی، نبود فضای انتقاد در دانشگاه، از جمله مسائل مطرح شده در این نشست بود.

در این نشست، دانشجویان و نمایندگان تشکل ها و کانون های فرهنگی و کارشناسان قرآنی دانشگاه بر تقویت فعالیت های کانون های جهادی، ایجاد و تشکیل فضاهای فیزیکی لازم برای فعالیت کانون ها، تاکید کردند.

نبود فضای لازم برای آزاد اندیشی دانشجویان و ارایه راهکارهایی به منظور توسعه کرسی های آزاداندیشی در محیط دانشگاهی، رفع محدودیت در رابطه باچاپ نشریات دانشجویی، از دیگر مسائل مطرح شده بود که دانشجویان و نمایندگان تشکل ها و کانون های دانشجویی با مسئولان وزارتخانه در میان گذاشتند.

محدثه مشکانی نایب دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در این نشست به ارایه فعالیتهای کانون قرآن و عترت این دانشگاه پرداخت و گزارشی از فعالیت این کانون در سال جاری و سال گذشته داد.

وی نبود سامانه مستقل برای ثبت نام دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برای حضور درجشنواره قرآن وعترت ، نبود کارشناسان متخصص برای حضور در جشنواره قرآن وعترت، عدم برگزاری مراسم رسمی به منظورتقدیر از برگزیدگان دانشجویان نیشابور در جشنواره قرآن و عترت را از دیگر مشکلات در این زمینه دانست.

در این نشست، حسین گیوری دبیر کانون اردوهای جهادی، رحمان مقیمیان دبیر کانون ادب وهنر، مهدی بشیری، دبیر کانون فیلم و عکس و احسان نیک خو دبیر کانون قرآن و عترت به بیان نقطه نظرات و بیان مشکلات خود در زمینه های فعالیت های خود پرداختند و خواستار حل این مشکلات شدند.

در این جلسه همچنین آذر جلالی دبیر کانون خیریه سرو، مریم سادات حسینی دبیر کانون اخلاق حرفه ای، مهسا مددی نماینده انجمن علمی پرستاری و رضا مزخاری دبیر انجمن علمی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی به بیان مشکلات، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سرپرستی دکتر حسام الدین علامه که صبح امروز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه به نیشابور سفر کرد بعد از نشست با کارکنان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، نشست های مختلفی با نمایندگان کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، نشریات دانشجویی، نمایندگان شورای صنفی دانشگاه، نمایندگان تشکل های اسلامی و... خواهند داشت و کارشناسان دانشجویی معاونت فرهنگی ودانشجویی در طول امروز از بخش های مختلف خوابگاه ها، فضاها و اماکن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور بازدید خواهند کرد.

بررسی وضعیت سلامت روان دانشجویان، بازدید از خوابگاه های دانشجویی و سلف های خوابگاهی، بازدید از اماکن و فضاهای ورزشی در خوابگاه ها و محیط های دانشگاهی این دانشگاه و نشست یوسف افراش معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با دبیر و نایب دبیر کانون و قرآن و عترت دانشگاه نیشابور و همچنین کارشناسان فعال قرآنی از دیگر برنامه های امروز است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.