چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در جلسه مدیران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

توجه به استان سیستان و بلوچستان از اولویت‌های وزارت بهداشت است

بازدید مدیران و کارشناسان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

دکتر محمدرضا فراهانی در جمع مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: در چهار سال اول مسؤولیت بنده به ترمیم و بازسازی زیرساخت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گذشت و کمتر فرصت بازدید از دانشگاه‌ها برای ما فراهم بود، اما در دوره جدید و در دومین دوره مدیریت آقای دکتر هاشمی بر وزارت بهداشت، اولویت ما بازدید مستمر از دانشگاه‌های علوم پزشکی و آشنایی با مشکلات و نقاط ضعف و قوت آنهاست و در بین استان‌ها اولویت ما توجه به استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و خوزستان است.

به گزارش مفدا، جلسه تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به ریاست دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با مدیران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با حضور دکتر میری رئیس این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه که پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه برگزار شد، مدیران به ارائه گزارش‌هایی از حوزه‌های تحت مدیریت خود پرداختند و آماری از وضعیت فرهنگی و دانشجویی در حوزه‌های نشریات، کانون‌ها، تشکل‌ها، تربیت‌بدنی و خوابگاه‌ها ارائه دادند.

فراهانی در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در چهار سال اول مسؤولیت بنده به ترمیم و بازسازی زیرساخت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گذشت و کمتر فرصت بازدید از دانشگاه‌ها برای ما فراهم بود، اما در دوره جدید و در دومین دوره مدیریت آقای دکتر هاشمی بر وزارت بهداشت، اولویت ما بازدید مستمر از دانشگاه‌های علوم پزشکی و آشنایی با مشکلات و نقاط ضعف و قوت آنهاست.

وی در ادامه افزود: اولویت شخص آقای وزیر در امور مربوط به دانشگاه‌ها سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و کردستان است و بر این اساس اولین سفری که بنده با تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همراهی کردم استان سیستان و بلوچستان است.

معاون وزیر بهداشت همچنین با تاکید بر اینکه بازدید از دانشگاه‌ها به هدف بررسی شرایط و امکانات دانشگاه‌ها در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی انجام می‌شود، اظهار داشت: این بازدیدها به منظور برقراری ارتباط میدانی و نزدیک با دانشجویان، کارکنان و مدیران انجام می‌شود تا بتوانیم به شناختی کامل‌تر و روشن‌تر از وضعیت فرهنگی، دانشجویی، صنفی و رفاهی دانشگاه دست یابیم.

در این جلسه دکتر محمود رضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور تیم فرهنگی و دانشجویی وزارتخانه در این دانشگاه اظهار داشت: در دولت یازدهم و با اجرای طرح تحول سلامت وضعیت استان در حوزه بهداشت و درمان رو به بهبود قابل توجهی گذاشته است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: تغییر و تحولاتی که در وزارت بهداشت در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی رخ داد، در دانشگاه‌ نیز نمایان بوده و ما رشد قابل توجهی در زمینه‌های فرهنگی و دانشجویی داشته‌ایم که در آمار همکاران ارائه می‌شود.

در ادامه این جلسه علیرضا گنج‌علی معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه نیز با ارائه آماری از موقعیت استان سیستان و بلوچستان در کشور و با اشاره به مرزی بودن این استان اظهار داشت: موقعیت استان سیستان و بلوچستان در منطقه اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در این دانشگاه را نشان می‌دهد.

وی همچنین به ارائه آماری از رشد کمی تشکل‌ها، کانون‌ها، نشریات و نهادهای دانشجویی در این دانشگاه پرداخت و گفت: تکثر در دیدگاه‌ها پسندیده و امری است اجتناب ناپذیر اما این تکثر باید به غایت‌هایی پیش رود که مد نظر ماست. دین یک بسته فرهنگی است و دانشگاه با فهم صحیح این موضوع و بر اساس نیاز دانشجو باید در زمینه فرهنگ برنامه‌ریزی کند تا دانشجوی ما هنگام فارغ‌التحصیلی هم از نظر علمی هم از نظر فرهنگی رشد کرده باشد.

گنج‌علی در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت خوابگاه‌ها پرداخت و گفت: تمام خوابگاه‌های ما ملکی است و توانسته‌ایم ۱۰۰ درصد پوشش خوابگاهی داشته باشیم با این حال ملکی بودن خوابگاه‌ها ایجاب می‌کند که به ارتقاء وضعیت خوابگاه‌ها بپردازیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.