چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴

گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه بویراحمد برگزار شد

گردهمایی دانشجویان فرزند شاهد و ایثار گر

گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه بویراحمد با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولین و دانشجویان شاهد و ایثارگر استان برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج، گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه بویراحمد با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از مسئولین و دانشجویان شاهد و ایثارگر رگزار شد.

بنابراین گزارش؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در این مراسم گفت: ضروری است دانشجویان شاهد و ایثارگر با تاسی از پدارنشان پیش قراولان جبهه علمی و فرهنگی باشند.

"دکتر اورنگ ایلامی" در این آئین اظهار داشت: پایداری انقلاب اسلامی مدیون جان فشانی و از خودگذشتی شهدا بوده است.

وی با تشریح نقش جامعه ایثارگری به ویژه خانواده شهدا در پایداری انقلاب اسلامی، عنوان کرد: انتظار می‌رود فرزندان شاهد و ایثارگر همچون پدرانشان در مسائل علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی از خود جهاد نشان دهند.

ایلامی با اشاره به اینکه امروزه با جنگ‌های نرم از جمله فرهنگ و تحریم‌ها روبه‌رو هستیم، ابراز کرد: تحریم‌ها نوعی جنگ سرد و خاموش بوده که به رخ کشیدن توانمندی‌های اقتصادی، علمی و فناورانه صاحبان قدرت و امپراطوری‌های زر و زور است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: انتظار می‌رود فرزندان شاهد با تاسی از حس مسئولیت پذیری و از خودگذشتگی که از پدرانشان به ارث برده‌اند، پیش قراولان جهاد علمی باشند و در این زمینه سنگ تمام بگذارند.

ایلامی با تاکید بر اینکه مهمترین مولفه دانشجو منشاء تحول، دگرگونی و پیشرفت بوده است، اظهار داشت: انتظار می‌رود دانشجویان شاهد و ایثارگر در کانون‌های علمی، تشکل‌های فرهنگی و مذهبی و همچنین شرکت‌های دانش بنیان حضوری فعال داشته باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه حمایت از اردوهای جهادی دانشجویان این دانشگاه به مناطق کمتربرخوردار و محروم استان در طول سال آمادگی دارد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای کربلای مقدس گفت: حضور در جمع خانواده ایثارگر و شهدا بوی عزت و عظمت می‌دهد.

حجت‌الاسلام ابوالفضل ملاعلی افزود: بدون شک ما در گذشته، حال و آینده در دنیایی زندگی می‌کنیم که هم دوستان و دشمنان زیادی داریم و اینکه فکر کنیم همیشه با لبخند و سازش می‌توان زندگی با عزتی داشته باشیم، خوش باوری است.

وی ادامه داد: باید قوی بود و برای قدرتمند شدن تلاش کرد و نه اینکه از هر قدرتی داریم استفاده کنیم، زیرا تاریخ نشان داده کشور و مردمی که در راستای قوی شدن گام برنداشتند در نهایت تن به ذلت دادند.

حجت الاسلام و المسلمین ملاعلی ابراز کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند: در صورتی برای فرزندان و کشور عزت می‌خواهیم باید از هر نوع قدرتی بهره‌مند شویم تا خدای ناکرده فرزندانمان تن به ذلت ندهند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به رهبری فقیه عالی قدر و به میمنت از خود گذشتگی و جانفشانی شهدا به یکی از امن ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است.

مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه گفت: نگاه ویژه و خاص مدیریت جدید دانشگاه به جامعه ایثارگری ستودنی است.

امین‌الله بابویی افزود: حضور مسئولان استانی از جمله معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و همچنین دانشجویان شاهد و ایثارگر در آئین گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی استان قابل تقدیر است.

پردیس آقاکریمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.