چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶

در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی وزارت بهداشت به نیشابور

نشست با کارشناسان و فعالان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد

نشست دکتر افراش با کارشناسان قرآنی نیشابور

در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به نیشابور، نشست با کارشناسان و دبیران کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور روز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه در این دانشگاه با حضور یوسف افراش معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا،در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به نیشابور، نشست با کارشناسان و دبیران کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور روز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه در  این دانشگاه با حضور یوسف افراش معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار شد.

این  نشست که با هدف بیان مشکلات و دغدغه های کارشناسان کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور و ارایه نقطه نظرات کارشناسان و فعالان قرآنی این دانشگاه برگزار شد، به مدت یک ساعت  برگزار شد  احسان نیک اختر دبیر و محدثه مشکانی نایب دبیر کانون قرآن وعترت دانشگاه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در حوزه فعالیتهای کانون قرآن و عترت پرداختند.

بنا بر این گزارش، ارایه گزارش هایی از فعالیتهای یکساله کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور توسط احسان نیک اختر دبیر کانون، همچنین خانم محدثه از جمله برنامه های این نشست بود.

بحث و تبادل  نظر در خصوص مشکلات و مسائل مربوط به کانون قرآن و عترت و ارایه راهکارها برای تقویت این کانون از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

از جمله نقاط مثبت در کانون قرآن و عترت دانشگاه نیشابور وجود کارتابل برای فعالیت های کانون که موجب تسهیل در امور نامه نگاری اداری است.

نبود بودجه کافی در تقدیر از دانشجویان نمونه و برگزیده در دانشگاه، نبود بودجه کافی در بخش های فرهنگی، تکمیل نشدن به موقع پردیس دانشکده در زمان موعد، نبود بودجه کافی در برگزاری جشن های مذهبی، نبودنهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، از جمله مباحث دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود.

یوسف افراش معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در این نشست بر لزوم تقویت و توسعه فعالیت های قرآنی در دانشگاه نیشابور تاکید کرد و گفت: قطعا بهبود وضعیت فعالیت های کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور با تعامل بیشتر  دانشجویان و فعالان قرآنی با مسئولان مرتفع می شود.

وی خاطرنشان کرد:درصدی از مشکلات حوزه قرآنی این دانشگاه به تدریج طی ماههای آتی برطرف خواهد شد و این بررسی ها و بازدیدها از وضعیت دانشکده ادامه خواهد داشت.

افراش با اشاره به تاثیرات مثبت این سفرهای دانشگاهی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حل مشکلات صنفی، رفاهی و تشکلی دانشجویان اظهار کرد: قطعا این بازدیدها و نشست ها با دبیران کانون های فرهنگی، قرآنی، انجمن های علمی و تشکل های دانشجویی ادامه خواهد داشت.

افراش ضمن بررسی مشکلات و چالش های پیش روی فعالیتهای قرآنی در این دانشگاه، بیان داشت: باید در راستای رفع مشکلات کانون قرآن و عترت این دانشگاه و تقویت این کانون اقدامات موثری انجام داد.

همچنین در ادامه این نشست، دکتر پیمان کمالوند کارشناس قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن بررسی مشکلات و معضلات فضای قرآنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور به تببین برنامه های مرکز قرآن و عترت در ذیل سه حوزه تبلیغ و ترویج آموزش و پژوهش پرداخت و ضمن ارایه راهکارهایی در راستای بهبود فضای قرانی دانشجویان بیان داشت :با توجه به تغییر ذایقه دانشجویان در دوران جدید باید از شیوه های نوآورانه در تبلیغ و ترویج فعالیت های قرانی استفاده کنند و باید بتوان  از طریق تهیه خوراک های فرهنگی متفاوت برای اقشار متفاوت دانشجویی به دنبال جذب حداکثری دانسجویان در حوزه فعالیت های قرانی باشیم.

کمالوند اظهار کرد: در راستای طرح های نوآورانه می توان به پتانسیل های بومی توجه ویژه ای داشت.

وی با اشاره به وجود دو شاعر نامی کشور در نیشابور و ارتباط وثیق شعر پارسی با مضامین قرآنی، این ویژگی را در شهر نیشابور فرصتی طلایی برای ترویج ارزش های قرآنی دانست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.