پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷

در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی وزارت بهداشت به نیشابور صورت گرفت

بازدید از خوابگاه ها و اماکن رفاهی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

بازدید تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که صبح روز چهارشنبه به منظور برگزاری نشست با کارکنان و دانشجویان و نمایندگان تشکل های مختلف به دانشگاه علوم پزشکی نیشابور سفر کرده بود، در بخشی از برنامه های خود از خوابگاه های این دانشگاه و بخش های مختلف امکانات رفاهی، بهداشتی و اماکن ورزشی خوابگاه ها دیدن به عمل آورد.

به گزارش مفدا، تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که صبح روز چهارشنبه به منظور برگزاری نشست با کارکنان و دانشجویان و نمایندگان تشکل های مختلف به دانشگاه علوم پزشکی نیشابور سفر کرده بود، در بخشی از برنامه های خود از خوابگاه های این دانشگاه و بخش های مختلف امکانات رفاهی، بهداشتی و اماکن ورزشی خوابگاه ها دیدن به عمل آورد.

بازدید تیم اعزامی از واحد معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور به منظور میزان دسترسی دانشجویان به امکانات رفاهی و سطح کیفی خوابگاه ها و ارزیابی میزان مشاوره حضوری در خوابگاه ها با حضور علی محمدی فیض آبادی (کارشناس امور رفاهی وزارت) و  دکتر سیامک طهماسبی (دکترای روانشناسی بالینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی - همکار مرکز مشاوره وزارت بهداشت) از مکان خوابگاه های دختران (ولی عصر-پردیس) و پسران (توانیر) صورت گرفت.

طی این بازدیدها ابتدا میزان دسترسی دانشجویان به امکانات رفاهی ,بهداشتی ,امنیتی و وجود فضای لازمه جهت مشاوره خصوصی  خوابگاه از مسئولین مربوطه پرسش شد و به صورت مستقیم مشاهده شد.

در پایان این بازدید دانشجویان ساکن بصورت مستقیم با نمایندگان دیدار کرده و در خواست های خویش را بیان کردند و خواستار پیگیری مطالبات خود شدند.

در خوابگاه ولی عصر این مطالبات شامل: افزایش نظارت بر نظافت خوابگاه ,افزایش حضور مسئولین مربوطه با امکانات رفاهی , بالا بردن سطح امنیت دانشجویان ساکن در خوابگاه , اختصاص فضایی بزرگتر جهت مطالعه دانشجویان , ایجاد خبررسانی مناسب جهت روزهای دریافت مشاوره در خوابگاه ,افزایش تعداد سرویس ها جهت تسهیل در رفت و امد دانشجویان و رفع انفیلتراسیون های مربوط به اینترنت دانشکده) بود . که طبق گفته مسئولان حتما در جهت رفع مشکلات مربوطه حتما پیگیری های مربوطه انجام خواهد گشت.

سپس بازدید از خوابگاه پردیس (خودگردان ) انجام گرفت که بنا به گفته کارشناسان از امکانات رفاهی مطلوبی برخوردار بود و دانشجویان از برخورد پرسنل و امکانات رضایت کافی داشتند و تنها مطالبه دانشجویان ساکن در این خوابگاه مسافت زیاد بین این مکان تا دانشکده و عدم وجود سرویس های کافی جهت رفت و آمد دانشجویان بود.

بعد از ظهر روز گذشته  بازدید از خوابگاه توانیر(پسران) صورت گرفت که در مجموعه ورزشی توانیر جای دارد   که شامل امکانات مطلوبی در  زمینه های رفاهی , ورزشی , بهداشتی و...بود و در انتهای بازدید، دانشجویان به بیان کمبود و مشکلات پرداختند که شامل: حضورتعداد دانشجویان بیش از ظرفیت اتاق , نداشتن فردی مسئول جهت رسیدگی به امور بهداشتی و عدم وجود مشاوره حضوری در خوابگاه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.