پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸

بنی آدم اعضای یکدیگرند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جمع دانشجویان شرکت کننده در اردوی ملی طریق جاوید حضور یافت.

به گزارش مفدا گیلان ؛ اولین جلسه بعد از ظهر چهارشنبه با حضور سردار دکتر بهمن کارگر رئیس  و حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در هفتمین دوره اردو طریق جاوید با موضوعیت اخلاق در دفاع مقدس تشکیل شد. وی در ابتدا به اهمیت شناخت امام رحمت الله به منظور درک بهتر اخلاق در دفاع مقدس پرداخت.ایشان مهم ترین توانایی و امکانات در جنگ را رهبری و مردم دانست و بیان کرد مشکل اساسی در جهان امروز نبود یک رهبری است و پیروزی های اخیر در جهان را فرستادن فرهنگ فرهنگ دفاع مقدس در ان کشور ها دانست.

سردار کارگر هم چنین شهید محسن حججی را تربیت یافته فرهنگ دفاع مقدس دانست و افزود : دفاع مقدس متعلق به همه مردم و جریانات سیاسی است و همه اقوام و ادیان و مذاهب در دفاع مقدس جا می شوند .
وی اخلاق را در دفاع مقدس این گونه بیان کرد: در جبهه فرقی بین فرمانده و سربازو بسیجی و ... نبود و از نمونه های دیگر اخلاق به در خط مقدم بودن فرمانده ها میتوان اشاره کرد. در همه جنگ ها فرمانده میماند و می گوید بروید و بجنگید ولی در دفاع مقدس فرمانده ها می رفتند و به سربازانشان میگفتند بیایید. نمونه آن شهید باکری است که ایشان به  دلیل جلو بودن از رزمنده های خود و نرسیدن آن ها به ایشان شهید شدند.از نمونه های دیگر اخلاق در دفاع مقدس به محبت و مهربانی و خوش رفتاری که در جبهه بوده است اشاره کرد که جبهه جای همه نوع انسان بوده و گاها کسانی که توبه کرده بودند هم حضور داشتند و رزمنده ها با انها مانند یک انسان بزرگوار رفتار میکردند. دو نکته که در وصیت اکثر شهدا ذکر شده توجه به امام حسین علیه السلام و امام خمینی (ره) بوده است .

خبر: مسعوده مشایخی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.