پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲

در راستای آمادگی میزبانی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت؛

نشستی با حضور مسوولان برگزار گردید

قران و عترت

نخستین نشست آمادگی جهت میزبانی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع) با حضور مسوولین، در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار گردید

به گزارش مفدا گیلان؛نخستین نشست  هماهنگی جهت میزبانی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع)توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان و طرح تکریم چهره قرآنی دانشگاه با حضور دکتر افشین شفقی، معاون فرهنگی و دانشجویی، حجت السلام والمسلمین امیر چهری، مسوول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه،مدیر تعالی فرهنگی، روسای دانشکده ها و کارشناسان مربوطه صبح امروز(چهارشنبه) ١٩مهر ماه  در دفتر معاونت فرهنگی برگزار گردید. 
در این نشست در خصوص  بیست و سومین جشنواره قران و عترت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بحث وًگفتگو پرداخته شد
دکتر افشین شفقی با اشاره به آثار و برکات قرآن در زندگی همه شهروندان به خصوص آثار خاصه آن بر قشر فرهیخته و دانشگاهی تاکید نموده و  مشارکت حداکثری دانشجویان، اساتید و همکاران دراین میزبانی را خواستار شده  و گفت: تمام سعی و تلاش بر این است تا این جشنواره مانند جشنواره های گذشته  قرآن و عترت هر چه  پر شکوه تر و با مشارکت حداکثری برگزار شود.
وی ادامه داد: میزبانی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت را به فال نیک میگیریم و امیدوارم با کمک تمامی واحدهای تابعه و ایجاد انگیزه  خوش بدرخشیم.
معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: برای موفقیت بیشتر با برنامه ریزی دقیق و شناسایی فعالین در دانشگاه و استعداد یابی میتوان به موفقیت های مطلوبی دست یابیم.
دکتر شفقی با اشاره به برکات و آثار معنوی این جشنواره برای دانشگاه علوم پزشکی گیلان سایر جنبه های این رویداد را در الویت بعدی قرار داد

فرج اله لایق  بر حق، دبیر شورای قرانی دانشگاه اظهار داشت:  برای دومین بار است که گیلان میزبان جشنواره قرآن و عترت کشوری خواهد شد که در این راستا شناسایی استعدادها و تقویت کانون ها از اهم برنامه های در دست اقدام  می باشد

وی افزود : همچنین  گزینش چهره برتر قرآنی در دانشگاه علوم پزشکی از اهداف شورای قرآنی محسوب می گردد. 
 
پس از آن حجت السلام امیر چهری به بررسی نحوه برگزاری جشنواره قرآن و عترت پرداخت و اظهار داشت : شناسایی دانشجویان مستعد و علاقه مند توسط تشکل های دانشجویی و با اعتماد به خود آنها صورت پذیرد.  و پس از برگزاری جشنواره نیز می توان با تشکیل کمیته های مختلف به بررسی نقاط قوت و ضعف اجرایی جشنواره پرداخته و گامی دیگر در جهت  رفع نواقص برداشت.
وی ضمن اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه کار قرآنی از آمادگی آن نهاد جهت کمک در برگزاری بهتر جشنواره خبر داد .

در ادامه روسای دانشکده ها  بحث اطلاع رسانی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی و حمایت از استقرارکارشناس فرهنگی در دانشکده ها را مطرح و در این خصوص به بحث و گفتگو پرداختند. 
در حاشیه این جلسه دکتر حسن رخ شاد، مدیر تعالی فرهنگی معاونت با ارائه پاورپوینت جشنواره دانشجویی نمونه از حاضرین خواست، تا در جهت شناسایی بهتر دانشجویان و شرکت در جشنواره  کمک نمایند.
گفتنی است : بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیش از هزار  مدعو درمجتمع زیبا کنار در ٣٨ رشته در بخش های اساتید، دانشجویی و کارمندی برگزار خواهد شد.این نشست  اولین جلسه  آمادگی جهت میزبانی بیست و سومین جشنواره قران و عترت بود که در آن مقرر گردید  که جلسات منظم با حضور تمامی دست اندرکاران و مسولین دانشگاه تا زمان برگزاری جشنواره تشکیل گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.