شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷

اولین مدرسه "هنر درمانی" ایران در اصفهان برگزار شد

اصفهان

برای اولین بار در ایران مدرسه پاییزه "هنر درمانی تبسم" زیر نظر انجمن علمی هنر درمانی تبسم و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

به گزارش مفدا اصفهان، این دوره آموزشی شامل دو بخش سخنرانی اساتید و متخصصان حوزه‌های "سلامت" و "سلامت روان کودکان" بود که در کنار آن کارگاه‌های آموزشی به همراه فعالیت دسته جمعی دانشجویان و علاقمندان برگزار شد.

این دوره که از ۱۹ لغایت ۲۱ مهر ماه برگزار شد، با استقبال خوبی از طرف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دیگر دانشگاه‌های این شهر همراه بود.

روز اول با مراسم افتتاحیه و توضیحات "فاطمه حسین پور" دبیر "انجمن علمی هنر درمانی تبسم" راجع به اهداف انجمن شروع شد، وی هدف اصلی این انجمن را افزایش کیفیت زندگی کودکان با استفاده از هنر بیان کرد.

  همچنین از میهمان ویژه "امیرحسین نوری" کودک یازده ساله‌ای که از بیماران کلیوی بود و در مسابقه نقاشی بین‌المللی درون بیمارستانی حائز رتبه و جایزه شده بود، دعوت به عمل آمد تا انگیزه‌ای برای سایر دانش آموختگان باشد.

در ادامه مراسم "دکتر مریم شکرزاد" روانشناس مطالبی در رابطه با ارتباط موثر با کودک بیمار برای حضار بیان کرد.

گفتنی است، "دکتر مهرداد معمارزاده" رییس بیمارستان امام حسین (ع) اصفهان نیز حضور داشت که پیرامون مشکلات کودکان در بیمارستان مطالبی بیان کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.