سه‌شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲

حنانه خلفی در گفنگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا سبزوار بیان کرد:

بزرگترین آرزویم تلاوت قرآن در پیشگاه رهبر معظم انقلاب بود که به آرزوی خود رسیدم

خلفی

شب گذشته محفل انس با قرآن کریم برگزار شد و خانم حنانه خلفی حافظ کل قرآن کریم، میهمان خانواده دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بود.

خبرنگار مفدا سبزوار در حاشیه محفل انس با قرآن کریم با نابغه قرآنی، خانم حنانه خلفی به گفتگو نشسته است.

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می خوانید؛

 لطفاً خودتان را معرفی کنید و از نحوه آشناییتان با قرآن و علاقمندی به آموزه‌های قرآنی بگویید.

حنانه خلفی هستم حافظ کل قرآن، از سن ۴سالگی تا پنج سالگی رو خوانی و روانخوانی را فرا گرفتم و از سن ۵سالگی شروع به حفظ قرآن کردم و در مدت دو سال حافظ کل  قرآن شدم.

در مسابقات زیادی ازجمله اوقاف، بسیج و. . . نفر اول شدم در مسابقات بین المللی امارات ،احسن الاصوات ، نفر سوم و در حفظ کل رتبه های برتر را به خود اختصاص دادم.

آیا برای اجرای برنامه به کشورهای دیگر هم سفر کرده اید.

برای اجرای برنامه دو سفر به لبنان یک سفر به ترکیه چهار سفر به عراق دو سفر به سوریه یک سفر به روسیه یک سفر به امارات و یک سفر هم به بوسنی هرزگوین داشتم و از سال ۹۱ تا پایان سال ۹۵ هزار و هفتصد برنامه اجرا کرده ام.

از مهارت های خود در زمینه حفظ بگویید.
چگونگی حفظ من به این صورت است که شما یک شماره صفحه بفرمایید من آدرس دقیق آن صفحه را میگویم، یا اول آیه را بفرمایید آدرس دقیق آیه را میگویم، اول آیات رو از بالا به سمت پایین و از پایین به سمت بالا  میخوانم، اول هر صفحه رو از ابتدا تا انتهای قرآن میگویم، قرآن را به صورت ضربدری میخوانم، سوره های قرآن رو با شماره صفحه و مکی یا مدنی بودنشان در مدت سه دقیقه میگوم، اول جزء آخر جزء، اول سوره آخر سوره، اول صفحه و آخر صفحه را با هم میخوانم.

مشوق شما در این راه چه کسانی بودند.

پدر و مادرم . حفظ قرآن را با پدر تمرین میکردم و مرور را با مادرم البته اساتید بزرگواری هم داشتم که جا دارد اینجا از همه اساتیدم تشکر کنم.

با رهبر معظم انقلاب هم دیداری داشته اید لطفا درباره آن هم توضیحی بدید.

بزرگترین آرزویم این بود که در پیشگاه مقام معظم رهبری قرآن را تلاوت کنم، ایشان گفتند صوت و لحن زیبایی دارید و مادرم  از ایشان اجازه ضبط صدایم و منتشر کردن آن در قالب سی دی را گرفتند که در جشنواره قرآن و عترت(ع) از این سی دی رونمایی شد.

و به عنوان سوال آخر  برنامه شما برای آینده چیست و تصمیم دارید در چه زمینه هایی فعالیت کنید.

الان معنی ۲۲جز را حفظ کردم و ان شاا... در آینده معنی سی جز را حفظ خواهم کرد و در کنار قرآن در رشته پزشکی هم انشاالله ادامه تحصیل خواهم داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.