چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳

رقابت حدود ۶ هزار داوطلب در تکمیل ظرفیت آزمون‌های ارشد و دکترای تخصصی علوم پزشکی/ اعلام نتایج تا پایان هفته

انتخاب رشته

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت دو آزمون کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی علوم پزشکی سال ۹۶ روز یکشنبه ۳۰ مهرماه پایان یافت و در این مدت حدود ۶ هزار دوطلب برای ظرفیت باقی‌مانده آزمون ها انتخاب رشته کردند.

محمدحسین پورکاظمی، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با مفدا با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته در مهلت تکمیل ظرفیت آزمون دکترای تخصصی علوم پزشکی(PHD) یکشنبه ۲۹ مهرماه به پایان رسید، گفت: در بازه زمانی چهار روزه‌ای که به این منظور در نظر گرفته شد، ۳۵۰ نفر برای ظرفیت باقی مانده این آزمون انتخاب رشته کردند.

وی افزود: از مجموع ظرفیت خالی مقطع دکترای تخصصی علوم پزشکی، ۵۶ ظرفیت مربوط به رشته های شهریه پرداز و ۳۶ رشته نیز مربوط به رشته های بدون شهریه است.

پورکاظمی همچنین در خصوص  تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۶ گفت: تا پایان مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون حدود ۵ هزار و ۵۰۰ داوطلب انتخاب رشته کردند.

وی در خصوص ظرفیت باقی مانده آزمون ارشد علوم پزشکی گفت: در مجموع ۸۸۴ ظرفیت در آزمون مقطع ارشد علوم پزشکی خالی است که از این تعداد ۶۶۶ ظرفیت خالی به رشته های شهریه پرداز و ۲۰۸ ظرفیت نیز به رشته های بدون شهریه اختصاص دارد.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی نتایج پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی و آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی تا پایان هفته اعلام می شود.

گفتنی است، آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۶ روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه سال جاری و آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۶ (دوره های روزانه، شهریه پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی و بورس تحصیلی برای رشته های اخلاق پزشکی و آموزش پزشکی) ۴ خرداد ۹۶ برگزار شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.