دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲

کارگاه آموزشی دبیران و کارشناسان شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد

شورای انضباطی گناباد

کارگاه آموزشی دبیران و کارشناسان شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور دبیران ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور صبح امروز دوشنبه هشتم آبان ماه در محل دانشگاه علوم پزشکی گناباد شروع به کار کرد.

به گزارش مفدا، اولین روز از کارگاه آموزشی به منظور توانمندسازی دبیران و کارشناسان و بررسی پرونده های انضباطی درجهت آموزش مسائل انضباطی با حضور نمایندگان شوراهای انضباطی ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی شامل مشهد، بیرجند، نیشابور، سبزوار، ترتبت حیدریه، اصفهان، شاهرود، سمنان، گلستان و بحنورد و با حضور دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت و دکتر مینوئیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این دانشگاه علوم پزشکی شروع به کار کرد.

در اولین روز این کارگاه و در ابتدای این جلسه  دکتر مینوئیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد, ضمن عرض خوش آمد گویی به میهمانان کارگاه دبیران و کارشناسان شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به موفقیت شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سال ۱۳۹۵ گفت: با توجه به تقسیم‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس تعداد دانشجویان، از بین ۱۵ دانشگاه‌ علوم‏ پزشکی بین یک هزار تا سه هزار دانشجو، رتبه برتر به دانشگاه علوم پزشکی گناباد تعلق گرفت.
دکتر مینوئیان افزود: شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سال ۹۵ در رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور،  توانست با کسب امتیاز ۹۴۴ مرتبه "بسیار خوب" را کسب کند.

در ادامه، صرامی ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت: از سال ۱۳۹۰ که رتبه بندی شوراهای انضباطی کشور در حال برگزاری است سال به سال شاهد ارتقای کمی و کیفی کاری شوراهای انضباطی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستیم و شاخص‌ها به فراخور تغییرات شوراهای دانشگاهی از مسائل دادرسی به مسائل پیش گیرنده و آموزشی تغییر کرده است .

صرامی افزود:  هدف از حضور همکاران، دبیران و کارشناسان در شورای انضباطی،  آگاهی کافی و وافی در مورد قوانین انضباطی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغیه وزارت بهداشت، فارغ از هر گونه جریان سیاسی در حوزه ی شورا ی انضباطی به اعمال مقررات است به طوریکه علاوه براجرای مقررات انضباطی حقی از فضای عمومی دانشگاه ضایع نشود چرا که این شورا به عنوان یک نهاد شبه قضایی در دانشگاه در خدمت حفظ فضای امن وآرام علمی آموزشی می‌باشد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت ادامه داد: در قسمت آموزش از سال ۱۳۹۰ دبیران شوراها مکلف شده‌اند که دانشجویان جدیدالورود را از قوانین آگاه کنند و به امید آنکه روز به روز شاهد کاهش تخلفات در دانشگاه‌ها باشیم و این آموزش پیش گیرانه در این راستا موثر واقع شده است. همچنین آموزش به دانشجویان و همکاران و علی الخصوص اعضای هیئت علمی جهت پوشش رفتار حرفه‌ای و ارتقاء سلامت فضای فرهنگی در جامعه  دانشگاهی باید به نحو احسنت صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان، برادران و خواهران دانشگاهی ما هستند افزود: با نهادینه کردن این نگاه، می‌توان اندک ناهنجاری‌ها و عدم سازگاری‌ها را به نحو مطلوب بهبود بخشید.

صرامی ضمن تاکید بر اهمیت نظم وانضباط در حوزه  علوم پزشکی، قداست و حساسیت را در این حوزه نسبت به سایر حوزه‌ها دو چندان دانست.

در ادامه این کارگاه آموزشی دو روزه پرونده‌های انضباطی مورد بررسی قرار گرفت و نکات انضباطی نیز برای دبیران و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی حاضر در این جلسه مطرح شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.