چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴

رویش یازدهم دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انسجام بیشتر و هزینه‌های کمتر برگزار شد

حجت الاسلام دیمی

همایش بزرگ رویش دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مدت سه روز و به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و همکاری کلیه تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا شیراز، یازدهمین طرح رویش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جمعه نهم مهر ماه آغاز و به مدت سه روز در این دانشگاه برگزار شد.

مدیر فرهنگی و فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: یازدهمین طرح رویش دانشجویان جدیدالورود را در حالی آغاز کردیم که تاخیر در اعلام اسامی پذیرفته شدگان در آزمون سراسری پزشکی، از سوی سازمان سنجش کشور با تاخیر چند روزه صورت گرفت که این خود باعث ایجاد تغییرات اساسی در برنامه ریزی‌های این مدیریت شد.

حجت الاسلام دیمی ادامه داد: در این دوره از رویش تلاش کردیم در راستای رعایت اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر امکانات داخلی دانشگاه و استفاده از پتانسیل بسیار خوب دانشجویان و کارکنان، امور رویش یازدهم را پیش ببریم که در این راه با تکیه به قدرت خداوند و اعتماد به توانایی این جوانان فرهیخته، یکی از بهترین رویش‌های یازده گانه این دانشگاه رقم خورد.

علی اصغر دیمی با اشاره به حضور فعال تشکل‌های دانشجویی در این طرح اظهار داشت: کلیه تشکل‌های دانشجویی در این طرح همکاری داشته و هر تشکل تعدادی از نیروهای فرهیخته و تخصصی خود را در اختیار این طرح قرار داده بود.

وی این حرکت را گامی بلند در راه سپردن کارهای بزرگ به این جوانان قلمداد و اظهار امیدواری کرد تا این همکاری استمرار یافته و الگویی برای سایر دستگاه‌ها و ادارات باشد.

این چهره فرهنگی دانشگاه افزود: در اولین روز از این طرح بزرگ، نشست توجیهی آشنایی با مدیریت‌های سه گانه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد و در پی آن کارگاه‌های تخصصی آموزش مهارت های ارتباطی، زندگی دانشجویی، مهارت مطالعه در شرایط متفاوت نیز اجرا شد که این کارگاه‌ها با حضور کارشناسان مرکز مطالعات دانشگاه از اعتبار و غنای بیشتری برخوردار شد.

دیمی برگزاری همایش بزرگ والدین را یکی از بخش‌های بسیار اثرگذار یازدهمین رویش عنوان کرد و گفت: برگزاری نشست مشترک مدیران دانشگاه با والدین دانشجویان جدیدالورود از بخش‌های بسیار خوب و کارشناسی این طرح بود که طی آن آموزش‌های لازم ارتباطی میان خانواده‌ها و دانشجویان به شرکت کنندگان ارائه شد.

دیمی حضور همیشگی و نظارت مستمر خانواده دانشجویان و ارتباط آنان را با مدیران و مسؤولان دانشگاهی را از عوامل بسیار موثر در موفقیت علمی و سلامت روحی دانشجویان خواند و افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز همیشه مفتخر است که علاوه بر شاخص بودن در موضوعات و مباحث آموزشی و علمی، در مبحث فرهنگی و فوق برنامه نیز موفق عمل کرده و به دست آوردن رتبه‌های نخست و ممتاز در جشنواره‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی در سطح ملی و بین‌المللی، خود موئد همین موضوع است.

برگزاری برنامه های تفریحی، گردشگری و زیارتی از دیگر بخش‌های این طرح سه روزه بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.