شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴

در دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

دبیرخانه بزرگترین کمپین کشوری "فرهنگ سازی مصرف صحیح دارو" تشکیل شد

1

دبیر انجمن علمی دانشجویان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تشکیل دبیر خانه بزرگترین کمپین کشوری "فرهنگ سازی مصرف صحیح دارو" در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا تبریز، "سید سینا دریتیم" نماینده انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در وزارت بهداشت، در جلسه ای که با حضور جمعی از شورای برادران انجمن علمی دانشکده داروسازی تبریز تشکیل شد، بعد از ارائه توضیحاتی در مورد اهداف انجمن های علمی و بررسی مصوبه های دانشکده، ارتقای سطح آگاهی مردم در مورد عوارض ناشی از مصرف خودسرانه دارو و عدم تکمیل دوره درمانی را یکی از رسالت های این تشکل برشمرد و از تشکیل دبیرخانه کمپین "فرهنگ سازی مصرف صحیح دارو"خبر داد.

این عضو کارگروه توسعه داروسازی کشور افزود:"متاسفانه آمار نگران کننده مصرف خودسرانه دارو در کشور و مشکلاتی از قبیل مقاومت های دارویی مختلف که در پی دارد و باورهای نادرست مردم در مورد داروهای گیاهی و ... یکی از معضلات سیستم سلامت کشور است که حضور و اقدام جدی داروسازان و دانشجویان داروسازی ،بعنوان متولیان اصلی رفع این معضل، را میطلبد.

در همین راستا بعد از تکمیل مذاکرات و تعاملات با مسئولین دانشگاه، انجمن داروسازان استان، شهرداری کلانشهر تبریز و صدا و سیمای مرکز استان، دبیرخانه این کمپین تشکیل و تا روز اجرای رویداد که اواخر فروردین ماه با برپایی غرفه هایی در سطح شهر خواهد بود، به گزینش اعضا، برگزاری کارگاه‌های توجیهی مختلف، تهیه محتواهای علمی مرتبط در قالب بروشور و پوستر و .. جهت ارسال به داروخانه های سطح استان خواهند پرداخت.

گفتنی است، برگزاری کارگاه‌های آشنایی ورودی‌های جدید با گروه‌های آموزشی و برگزاری همایش سخنرانی "پروفسور اردوبادی" در ماه آتی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.