سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳

مفدا سمنان :

برگزاری جلسات توجیهی فرهنگی ، انضباطی دانشجویان در دانشکده پرستاری و مامایی

semnan

دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی ورودی سال جاری در دانشکده پرستاری و مامایی در جلسات توجیهی فرهنگی –انضباطی که در محل کلاس ها و سالن کنفرانس دانشکده برگزار شد شرکت نمودند .

در این جلسات که با حضور حجت الاسلام و المسلمین بارانی، معاون فرهنگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر همامی رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، شجاعیان و رحیم بیگی دبیر و کارشناس شورای انضباطی دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر همامی ضمن تبریک به عموم دانشجویان به جهت موفقیت در ورود به دانشگاه و پذیرفته شدن در رشته ای که واجد خدمات خداپسندانه و انسان دوستانه بوده و امکان اشتغال و ادامه تحصیل تا بالاترین درجه علمی در آن وجود دارد ، از دانشجویان خواست تا با بهره گیری کامل از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته است، ضمن پرداختن به ارتقاء علمی خود، در تخفیف آلام دردمندان نقش موثر داشته باشند و بدلیل نیاز مردم به آنان که نعمت خداوندی برایشان محسوب می گردد، به درگاه خداوند متعال شاکر و سپاسگزار باشند .

دکتر همامی رئیس دانشکده پرستاری و مامایی همچنین در نشست با دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، از آنان بعنوان امید های علمی دانشکده یاد کرد و بر لزوم حساسیت و نکته سنجی آنان در انعکاس نقاط مثبت و منفی به دانشکده در جهت ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش تاکید نمود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین بارانی ضمن عرض خیرمقدم و تبریک ورود به دانشجویان عزیز، نکاتی را در زمینه موفقیتهای جوان دانشجو به آنان یادآور شد.

وی گفت: اولین گام برای موفقیت شناخت خودمان در شبکه هستی است . پاسخ این سوال که من کیستم را باید پیدا کنیم. انسان موجودی است دو بعدی نیمی آسمانی و نیمی مادی، آن چیزی که شخصیت وجودی مارا تشکیل داده روح است. انسان موجودی است فرامادی که می بایست با خود سازی معنوی این نیمه آسمانی را شکوفا سازد و این استعداد بالقوه( مقام خلیفه اللهی ) را بالفعل سازد. خداوند متعال اراده را در وجود انسان قرار داده است و توسط انبیا و امامان مسیر زندگی را به سمت کمال بی نهایت مشخص کرده است. دوران جوانی فرصتی گران بها است که می بایست غنیمت شمرده و با تقوا و پاکدامنی و نماز اول وقت زمینه رشد معنوی خودتان را فراهم سازید .

سپس شجاعیان دبیر شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه به ارائه آئین نامه انضباطی و آئین نامه پوشش و رفتار مناسب در محیطهای آموزشی پرداخت.

وی همچنین علاوه بر طرح کلیات و مصادیق تخلف و ارائه اسلایدهای مربوطه، پیرامون برخی موارد عبرت آموز از پرونده های گذشته توضیحاتی بیان کرد.

دانشجویان با حضور در این کلاس با مهمترین آسیب‌ها و چالشهای موجود که مسیر موفقیت آمیز تحصیلی را در برخی موارد دچار مخاطره می سازد، آشنا شدند .

در پایان جلسه توجیهی به پرسشهای مطروح شده توسط دانشجویان پاسخ داده شد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.