سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲

دومین دوره تکمیلی توانمند سازی مسئولین و اعضای واحدهای تخصصی کمیته دانشجویی مفداگلستان برگزار شد

دومین دوره توانمندسازی

کارگاه توانمندسازی اعضای کمیته دانشجویی مفداگلستان به همت روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور اساتید برجسته استانی برگزار گردید

به گزارش مفدا گلستان، کارگاه توانمند سازی مسئولین و اعضای واحدهای تخصصی کمیته دانشجویی مفداگلستان به همت رواط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان به مدت ۳روز با موضوعات خبرنویسی، گزارش نویسی و اصول مصاحبه از تاریخ ۲۱آبانماه در سالن جلسات دانشکده پیراپزشکی برگزار شد و تا امروز دوشنبه مورخ ۲۳آبانماه ادامه دارد.

  روز اول دوره آموزشی، مدرس کارگاه "دکتر محمد رعیت" مؤلف کتاب نگارشی برای نوشتن در مطبوعات، ضمن تدریس اصول تخصصی خبر نویسی، نگاه خبرنگار به وقایع و اتفاقات پیرامون را نگاهی متفاوت دانست و بر بکارگیری تمام حواس پنج گانه خبرنگار برای نوشتن خبر تأکید نمود.

در این کارگاه، اعضای کمیته مباحث: تعریف خبر، عناصر خبر، ارزش‌های خبری، لید و انواع آن، سخت‌خبر و نرم‌خبر و همچنین سبک خبرنویسی هرم وارونه را آموزش دیدند.

روز دوم، مدرس کارگاه "شبیر دائمی"مدرس روزنامه نگاری، نشریات و علوم ارتباطات گفت: گزارش باید به گونه‌ای طراحی شود که تمامی زوایای آشکار و پنهان برنامه را توصیف کند و اطلاعات را با ساختار منظمی در اختیار خوانندگان قرار دهد به طوری‌که حتی اگر فردی در آن برنامه حضور نداشت با خواندن گزارش به اطلاعاتی جامع دست یابد.

کارگاه گزارش‌نویسی، به مباحث کلی و مقدماتی شامل چیستی و چرایی برگزاری کارگاه، اهداف و ضرورت های تهیه و تدوین گزارش، کلیات گزارش نویسی، مشخصات یک گزارش خوب بر اساس مطالب نظری و تئوری ارائه شده، کارکردهای عکس و آمار در گزارش، انواع گزارش، تشریح سبک و ساختار شیوه های گزارش نویسی، تبیین عناصر گزارش و ... به تفصیل پرداخته شد و در همین راستا، برخی از گزارش های اعضاء، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

روز سوم، دکتر رعیت قرار است در کارگاه آموزشی اصول مصاحبه، مباحثی از جمله استفاده از عناصر خبری، برقراری ارتباط مناسب و حرفه‌ای با مصاحبه‌شونده، هدایت و کنترل مصاحبه، عوامل کلیدی مصاحبه، سکوت در مواقع ضروری و ... را آموزش دهند.

این کارگاه آموزشی با هدف ارتقاء آگاهی و توانمند سازی مسئولین و اعضای واحدهای تخصصی کمیته دانشجویی مفداگلستان برگزار گردید.

این دوره با شیوه‌ای جدید و استفاده از متدهای روز با تدریس متفاوت مدرسین کارگاه مورد استقبال اعضای کمیته، قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.