سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱

کلاس آموزشی تربیت مربیان همسان در پیشگیری از بیماری ایدز، در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد

کارگاه مشاوره

کلاس آموزشی تخصصی تربیت مربیان همسان در زمینه پیشگیری از بیماری ایدز، برای نخستین بار، به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد

به گزارش مفدا گلستان، برای نخستین بار، کلاس آموزشی تخصصی با موضوع تربیت مربیان همسان در زمینه پیشگیری از بیماری ایدز به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره‌ مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد. این کلاس با حضور جمعی از دانشجویان در مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی، باهدف تربیت مربیان همسان از میان دانشجویان علاقمند، در روز دوشنبه۲۲ابان ماه سال جاری در دانشکده پیراپزشکی و بهداشت دانشگاه تشکیل شد.

مدرسان این کلاس، دکتر فرزانه سبطی، پزشک مسئول و رئیس مرکز اچ آی وی ایدز مرکز مشاوره گرگان، و مرتضی فرخی، کارشناس مسئول برنامه ای آی وی ایدز مرکز بهداشت گرگان، دانشجویان را با اهداف این مجموعه آشنا کردند. در این برنامه، حساسیت های مربوط در زمینه ی پیشگیری از ایدزمطرح شد و آموزش های لازم در سطح مقدماتی داده شد و خواستار تلاش دانشجویان جهت اطلاع رسانی در این زمینه شدند.

فرخی، هدف از این برنامه را اطلاع رسانی و آگاهی در خصوص بیماری ایدز و راه های انتقال و پیشگیری از آن، بیان کرد. وی افزود:با توجه به آسیب پذیر تر بودن دانشجویان از لحاظ روانی، دانشجویان رفتار های پر خطر پرهیز کنند و با مراکز مشاوره مربوط در ارتباط باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.