چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱

ثبت نام نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

اينفوگرافيك معين آبادي

فراخوان "جشنواره سیمرغ" در سه بخش آزاد که ویژه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، "بخش فرهنگ سلامت" ویژه دانشجویان سراسر کشور و "بخش بین‌الملل" که به دانشجویان سراسر جهان اختصاص دارد تدوین شده و علاقه‌مندان با توجه به راهنمای فراخوان نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

به گزارش مفدا کاشان، جشنواره فرهنگی نهم  جشنواره فرهنگی نهم با شعار " سالم زیستن، هنر است"  و با هدف سبک زندگی سالم در سه بخش، آزاد ویژه دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور، بخش بین­ الملل (فرهنگ سلامت) برگزار می شود.

بخش آزاد ویژه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت

بخش دانشجویان:

در این بخش دانشجویان می توانند آثار خود را در بخشهای:  تئاتر(‌صحنه‌، خیابانی‌)، نمایشنامه خوانی، نمایشنامه نویسی، استندآپ کمدی و اجرا (مجری­گری)،  فیلم کوتاه داستانی، فیلم مستند، تیزر و نماهنگ، پویانمایی و فیلم­نامه­ نویسی، شعر ( کلاسیک، نو )، نثر ادبی، شعر طنز، نثر طنز، ترانه، داستان کوتاه، هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی ( نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ، معلی، نقاشی خط و خط تحریری )، طراحی، نقاشی، کاریکاتور، نگارگری، پوستر، عکاسی، صنایع دستی (مصنوعات فلزی، مصنوعات چوبی، فرش و گلیم، شیشه،سفال و سرامیک) و پی­نما (کمیک استریپ) و در رشته موسیقی شامل آواز(ویژه آقایان)، گروه نوازی سنتی، خوانندگی پاپ (ویژه آقایان) و گروه سرود با استفاده از اشعار و مضامین مناسب در سامانه مربوط به جشنواره ثبت نمایند و اصل اثر را به دبیرخانه دانشگاهی تحویل دهند.

جهت مشاهده ضوابط شرکت دانشجویان در جشنواره کلیک کنید.

بخش کارکنان:

در بخش آزاد جشنواره دانش آموختگان علوم پزشکی شامل کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی می توانند آثار خود را در بخش های هنرهای نمایشی:نمایشنامه نویسی، فیلم کوتاه داستانی، فیلم مستند، فیلمنامه نویسی، تحقیق و پژوهش( شامل مقالات با موضوع "رابطه میان فرهنگ و هنر با سلامت" است )،  شعر ( کلاسیک، نو )، شعر طنز، نثر طنز، ترانه و داستان کوتاه، هنرهای تجسمی:خوشنویسی ( نستعلیق، شکسته نستعلیق، نقاشی خط )، نقاشی، کاریکاتور، پوستر، عکاسی، با موضوع آزاد به ثبت سامانه برسانند.در این بخش  داوری آثار از لحاظ فنی مورد توجه قرار می­گیرد.

جامعه پزشکی افرادی هستند که مدرک مرتبط با حوزه‌های علوم پزشکی داشته وفارغ التحصیل دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده ولی در حال حاضر جزو کارمندان وزات بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی نمی‌باشند.

به استناد آیین نامه نهمین جشنواره فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی کشور محدودیتی برای شرکت متقاضیان در رشته‌های مختلف جشنواره  در بخش آزاد وجود ندارد.

در تمامی رشته‌های جشنواره، آثار راه یافته به مرحله کشوری (مرحله پایانی)، گواهی شرکت دریافت خواهند کرد.راه‌یافتگان به مرحله پایانی جشنواره فرهنگی در رشته‌ فیلم باید پوستر اثر خود را به دبیرخانه دائم ­جشنواره فرهنگی تحویل دهند. لازم است نام پدید آورنده اثر به همراه نام اثر بر روی لوح‌های فشرده ارسالی نوشته شود.

جهت مشاهده ضوابط شرکت کارکنان در جشنواره کلیک کنید.

بخش فرهنگ سلامت که ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور می باشد

 اولویت‌های موضوعی جشنواره در حوزه سلامت شامل موارد ذیل می باشد:

تمامی آثار مرتبط با تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی نظیر: توجه به اجرای طرح تحول سلامت و تأثیر آن بر روند خدمات بهداشتی و درمانی در میان جامعه،  حفظ و نگاهداشت سلامتی،  پیشگیری انواع بیماری‌های واگیر و غیر واگیر،  رعایت اخلاق حرفه‌ای در حوزه سلامت و احترام متقابل بین گروه‌های مختلف کادر درمانی و مردم،  پرهیز از مصرف دخانیات، مواد مخدر و الکل، سبک زندگی سالم و فراگیری مهارت های زندگی و خودمراقبتی، پویائی و تحرک بدنی روزانه و مستمر، ورزش همگانی،  ترویج تغذیه سالم، ایمنی زنجیره غذایی و تاکید بر استفاده از مواد ارگانیک و طبیعی، سلامت روان، ترویج نشاط، شادابی و پویائی و پرهیز از رفتارها و محیط‌های پرتنش و استرس،  فرهنگ سازی در حوزه پیوند اعضاء، اهداء خون، ایدز و بیماری‌های حاصل از رفتارهای پر خطر ، فرهنگ صحیح مصرف دارو،  تاکید بر آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سلامت با تاکید بر دسترسی به اطلاعات استاندارد و صحیح در حوزه سلامت، توجه به سلامت خانواده، پدیده سالمندی و مواجهه صحیح با آن، نگاه به سلامت معنوی و نقش آن بر افزایش کیفیت زندگی.

در بخش فرهنگ سلامت دانشجویان می توانند آثار خود را در بخشهای ذیل به ثبت سامانه جشنواره برسانند و اصل اثر را به دبیرخانه بخش دانشگاهی تحویل دهند.

  تئاتر ( صحنه‌، خیابانی )، نمایشنامه خوانی، نمایشنامه نویسی و استندآپ کمدی .

 فیلم :شامل: رشته های فیلم مستند و فیلمنامه نویسی.

 ادبی :شامل: رشته های شعر ( کلاسیک، نو )، شعر طنز، نثر طنز، ترانه و داستان کوتاه .

 هنرهای تجسمی:شامل: رشته های کاریکاتور،اینفوگرافی، پی­نما (کمیک استریت)

بخش بین الملل جشنواره سیمرغ ویژه دانشجویان سراسر جهان

در این بخش علاقه مندان می توانند آثار خود را در رشته های فیلم کوتاه و پویانمایی با اولویت های موضوعی ذیل  ثبت نمایند:

تمامی آثار مرتبط با تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی نظیر:تاکید بر آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سلامت،  بررسی آثار آسیب­های اجتماعی و تأثیرات آن بر سلامت افراد، سبک زندگی سالم و فراگیری مهارت های زندگی و خودمراقبتی، سلامت روان، ترویج نشاط، شادابی و پویائی و پرهیز از رفتارها و محیط‌های پرتنش و استرس،  نگاه به سلامت معنوی و نقش آن بر افزایش کیفیت زندگی،   توجه به بیماری­های پرخطر و ارائه راهکار و فرهنگ­سازی به منظور پیشگیری از ابتلا به آن،  زندگی سالم با نشاط و امید، بازگشت به زندگی پس از ابتلا به بیماری یا معلولیت، فرهنگ سازی در حوزه پیوند اعضاء، اهداء خون، ایدز و بیماری‌های حاصل از رفتارهای پر خطر.

کلیه کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و یا مراکز وابسته به وزارت بهداشت باید آثار خود را به دبیرخانه دانشگاه محل خدمت خود تحویل، همچنین جامعه پزشکی کشور آثار خود را به نزدیکترین واحد دانشگاه علوم پزشکی شهر خود تحویل دهند. کارمندان ستاد وزارتی نیز آثار خود را مستقیماً تحویل دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی دهند.

    در این دوره از جشنواره،کلیه آثار راه یافته به مرحله کشوری مورد ارزیابیِ اثباتِ انتسابِ اثر به خالق اثر قرار گیرد. این ارزیابی از طریق اجرای زنده اثر و یا آزمون عملی در کارگاه آموزشی مرحله نهایی و نیز ارسال عکس و فیلم از مراحل تولید اثر خواهد بود. تاکید می‌گردد که در هر مرحله که عدم انتساب اثر به اثبات برسد، کلیه آثار فرد متخلف از جشنواره حذف شده و در جشنواره‌های آتی نیز حق شرکت نخواهند داشت ودر ارزشیابی دبیرخانه دانشگاهی جشنواره نیز نمره منفی تاثیرگذاری لحاظ خواهد شد.

 نحوه ثبت درخواست جهت شرکت در جشنواره :

متقاضیان شرکت درجشنواره با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس Festivalf.ir نسبت به ثبت نام از طریق سامانه جشنواره اقدام و تا تاریخ اعلام شده آثار خود را به دبیرخانه دانشگاهی تحویل دهند.

 دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی می­توانند درهر ۳ بخش شرکت کنند.

ایمیل و شماره تلفن همراه وارد شده در فرم توسط متقاضی پل ارتباطی دبیرخانه با شرکت کنندگان خواهد بود.

عدم تحویل اثر تا زمان مقرر به منزله انصراف از حضور در جشنواره تلقی می­شود همچنین آثاربخش ادبی ازطریق سامانه جشنواره بارگذاری و فرم‌ها نیز تکمیل گردد.

ثبت نام جشنواره از تاریخ ۱۱ آبانماه جاری آغاز شده و تا  اول بهمن ۹۶ ادامه خواهد داشت.

  دبیرخانه دانشگاهی جشنواره:امور فرهنگی خواهران-دانشکده پزشکی - تلفن۰۳۱۵۵۵۴۳۰۲۴ یا ۰۳۱۵۵۵۴۰۰۲۱ داخلی ۵۴۸

جهت دریافت پوستر جشنواره کلیک کنید.

جهت دریافت فایل فراخوان و راهنمای کامل بخش‌های جشنواره بین‌المللی "سیمرغ"  اینجا کلیک نمائید.

جهت دریافت فایل پاورپویینت کلیک کنید. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.