چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲

هفته قرآن و عترت زمانی مناسب برای اعتلای فرهنگ قرآنی

دکتر صولتی

به گزارش مفدا خراسان شمالی مدیر فرهنگی در هفته قرآن و عترت بیان کرد:

حضرت محمد(ص) می فرمایند: کتاب خدا (قرآن) ، صادق ترین گفتار و رساترین موعظه و بهترین داستانهاست. امروزه لزوم عمل به تعالیم راهگشا قرآن پیش از هر زمان دیگر احساس می گردد. اما قبل از هر چیز باید قرآن را شناخت و در آن تدبر و تفکر کرد و با آن ارتباط برقرار کرد. امام راحل (ره) در این ارتباط می فرمایند: مشکل عمده مسلمین دوری از اسلام و قرآن است.

در قرآن کلید نجات انسان تقرب به خداست. ایشان عنوان کردند در جهت ترویج قرآن، شایسته است جلسات قرائت قرآن بصورت زنده با صوت دلنشین برگزار گردد:

از تشکلات قرآنی ( قاریان و حافظان ) حمایت گردد و از ترجمه های صحیح و معتبر استفاده شود.

هفته قرآن و عترت زمانی مناسب برای اعتلای فرهنگ قرآنی در کشور است. فرهنگ نظام و جامعه ما برگرفته از قرآن و سیده اهل بیت (علیهم السلام) است و زندگی فردی و اجتماعی ما با این دو منبع فیض، معنا و مفهوم پیدا می کند. لذا فرهنگ عمومی ما برگرفته از این ود فرهنگ متعالی است.

این هفته بهترین فرصت جهت شناسایی و معرفی ظرفیت های قرآنی می باشد و با برنامه ریزی دقیق تر در جهت شناخت بیشتر قرآن و راه و رسم زندگی بهتر و تعمیق مفاهیم قرآنی بتوانیم از آن در این هفته بهره لازم برد.

رهبر فرزانه انقلاب می فرمایند: استمرار این انقلاب به خاطر نفوذ عمیق قرآن در میان جامعه است. لذا شعار ما باید بازگشت به قرآن و عمل به آن باشد.

در پایان دکتر صولتی تصریح نمود: ابتدا باید با قرآن انس گرفت، در آن تدبیر و اندیشه کرد و بعد به آن عمل نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.