چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹

برپایی جشن تولدی برای معلولین جسمی و ذهنی توسط دانشجویان علوم پزشکی جهرم

مرکز الزهرا

همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهرم با جمع آوری کمک‌های نقدی دانشجویان، جشن تولدی مفرح و شاد برای معلولین جسمی و ذهنی مرکز شبانه روزی فاطمه الزهرا(س) جهرم تدارک دیدند.

به گزارش مفدا جهرم، مدیر اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اعلام این خبر گفت: همتایاران سلامت روان این دانشگاه دست در دست هم داده و با جمع آوری کمک‌های نقدی دانشجویان، برنامه جشن تولدی مفرح و شاد برای معلولین مرکز شبانه روزی توانبخشی فاطمه الزهرا(س) جهرم تدارک دیدند.

"جواد قاسمی" با بیان این مطلب که در این مراسم گروه موسیقی دانشجویی با نواختن آهنگ‌های شاد به خوشحالی معلولین دختر ذهنی و جسمی این مرکز شور و صفایی وصف نشدنی دادند، افزود: اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهرم ۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه را به این مراسم دعوت کرد تا این مرکز را جهت حمایت بیشتر به دانشجویان دیگر معرفی کند.

"فاطمه ابراهیمی" کارشناس ارشد مشاوره بالینی دانشگاه علوم پزشکی جهرم که در این مراسم حضور داشت، گفت: مرکز شبانه روزی توانبخشی فاطمه الزهرا(س) جهرم با دارا بودن تعداد زیادی  معلول دختر ذهنی و جسمی، در راستای خدمت‌رسانی به معلولان در سطح شهرستان جهرم و استان فارس فعالیت می‌کند.

"وحیده قائمی" یکی دیگر از مشاوران دانشگاه علوم پزشکی جهرم  نیز با بیان اینکه معلولان این مرکز به سبب در معرض آسیب بودن تمام وقت تحت مراقبت و کنترل هستند، افزود: مددجویان این مرکز توانبخشی تحت نظارت و مراقبت‌های دقیق و شبانه روزی، با مهربانی و عطوفت به معلولان خدمت می‌کنند.

"زارعیان" مدیر مرکز توانبخشی الزهرا(س) جهرم ضمن ابراز خرسندی از حضور دانشجویان در این مرکز خاطرنشان کرد: منابع درآمدی که بتواند به‌طور پایدار تأمین کننده هزینه‌های جاری این مرکز باشد در اختیار نداریم. وی افزود: تعداد ۳۰ درصد معلولان در این مرکز بدون خانواده و نیازمند به حمایت ویژه هستند و اداره این مرکز تنها از عهده یک مجموعه خیریه خارج بوده و نیازمند به کمک و حمایت سایر افراد جامعه است.

مدیر توانبخشی فاطمه الزهرای جهرم با اشاره به ضرورت حمایت ویژه خیران از این مرکز و لزوم اطلاع‌رسانی و تبلیغ در راستای جلب مشارکت مردم، اظهار داشت: به جز نگهداری از معلولان در این مرکز خدماتی مانند غربالگری بینایی و شنوایی، گفتار درمانی، فیزیوتوراپی، کار درمانی، خدمات توانبخشی و پیشگیری از معلولیت‌ها نیز در این مرکز انجام می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.