جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶

مصاحبه مفدا با دکتر صمدبیک

"کسب رتبه دوم ارزیابی وب سایت کتابخانه های دیجیتال دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۶

استادصمدبیگی/لرستان

در اولین همایش ملی کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۶ از طرف معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ملک زاده دکتر صمدبیک، مدیر منابع علمی و اطلاع رسانی دانشگاه بخاطر کسب رتبه دوم کشوری وب سایت های کتابخانه دیجیتال (پس از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران) مورد تقدیر قرار گرفتند.

در پی کسب رتبه ی دوم  ارزیابی وب سایت کتابخانه های دیجیتال دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۹۶  توسط مدیریت منابع علمی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، خبرنگار مفدا_لرستان  به گفتگوی با دکتر مهناز صمدبیک مدیر محترم منابع علمی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نشست:
خبرنگارمفدا_لرستان: با تشکر از قبول زحمت، دکتر  هدف از برگزاری همایش ملی کتابداری چیست؟ و فرآیند ارزیابی وب سایت ها چگونه است؟
دکتر صمدبیک: به نام خدا و با عرض سلام و ادب خدمت شما و همکاران محترمتان در خبرنگاری مفدا. در پاسخ به سوال اولتان باید عرض کنم که اولین همایش ملی کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت به همت مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف تقدیر و تشکر از دست اندرکاران عرصه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی و هم افزایی در عرصه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی برگزار شد. برگزاری این همایش سنگ بنایی برای برگزاری همایش‌های سالیانه و هم اندیشی و برطرف شدن مشکلات موجود در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی بود.
روند ارزیابی وب سایت کتابخانه دیجیتال در راستای برنامه عملیاتی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سال ۱۳۹۶ انجام گرفت. این ارزیابی در دو دوره سه ماهه اول و دوم ۹۶ بر اساس چک لیست طراحی شده استاندارد وزارت بهداشت انجام شد و نکته قابل توجه این است که ما این وب سایت را در ابتدای سال ۹۶ ایجاد کردیم و در مدت کوتاهی به موفقیت بزرگ کسب رتبه دوم وب سایت کتابخانه دیجیتال در بین وب سایت های کتابخانه دیجیتال دانشگاه های علوم پزشکی کشور منجر شد.

خبرنگار مفدا_لرستان: آیا چشم انداز خاصی همچون  اخذ رتبه ی اول ، برای همایش های سال های بعد دارید؟
دکتر صمدبیک: بله قطعا. با توجه به فضای رقابتی ایجاد شده در این خصوص، دورنمای ما هم حفظ و هم ارتقای رتبه کنونی است.  در این زمینه برنامه ریزی و هدف گذاری را هم با همفکری همکاران محترم در کتابخانه مرکزی و فناوری اطلاعات انجام داده ایم.
خبرنگار مفدا_لرستان:از این موفقیت چه احساسی دارید ؟
از این موفقیت که متعلق به کل دانشگاه علوم پزشکی لرستان است بسیار خرسندم و آرزومندم که در سایه پروردگار متعال و با همت، تلاش و پشتکار همه همکاران محترم و دانشجویان عزیز بتوانیم زمینه ارتقای دانشگاه در همه زمینه ها را فراهم کنیم.
خبرنگار مفدا_لرستان:و نکته ی پایانی شما:
دکتر صمدبیک: در اینجا لازم می دانم از معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه، جناب آقای دکتر طاهری کلانی که هر گونه پیشرفت و ارتقا در این حوزه مرهون راهنمایی های ارزشمند،  حمایت های  همیشگی، دورنمای روشن و اهداف متعالی ایشان می باشد، تشکر کنم . همچنین از همکاری های ارزشمند مدیر پژوهش دانشگاه جناب آقای دکتر خاکساریان و همکاران علاقمند و توانمندم در کتابخانه مرکزی و فناوری اطلاعات دانشگاه سپاسگزارم.  در پایان این موفقیت را به جامعه دانشگاه علوم پزشکی لرستان تبریک عرض می نمایم.  با آرزوی سلامتی و بهروزی برای همه عزیزان
خبرنگار مفدا_لرستان:بسیار  سپاسگزارم بابت وقتی که در اختیار ما گذاشتید.
سارا کوه‌نشین خبرنگار مفدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.