سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۱

به همت انجمن علمی اتاق عمل

برگزاری کارگاه بخیه

image.jpeg

گارکاه یک روزه بخیه با همکاری انجمن علمی اتاق عمل و جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، روز جمعه 3 آذر در محل ساختمان مراکز تحقیقاتی برگزار شد.

در این کارگاه 40 نفر از دانشجویان تمامی رشته‌ها در دو گروه از ساعت 8 صبح تا 8 شب، آماده سازی محل جراحت ، انواع بخیه رایج و پانسمان بخیه را آموزش دیدند که همراه با اعطای گواهی معتبر بود.

احمد ابراهیم دوست دبیر انجمن علمی اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی بیرجند  در این باره گفت:

یکی از مهم ترین مهارت های بالینی در پرسنل کادر درمان ، آشنایی با انواع بخیه و تکنیک انجام آن در بیماران ترومایی که به اورژانس اعزام می شوند ، است . به خصوص برای پرسنل اتاق عمل که آشنایی با انواع بخیه ها برای آن ها ضروری است ، علاوه بر آن سایر پرسنل درمانی در طول دوران خدمت خود به بیماران ممکن است دفعات زیادی با این موارد برخورد کنند.

همچنین افزود به علت استقبال بی نظیر شرکت کنندگان کارگاه های بخیه که در سابق برگزار شده است و هم چنین اینکه کارگاه بخیه به عنوان پرطرفدارترین کارگاه در بین کارگاه های برگزارشده در دانشگاه های علوم پزشکی است ، انجمن علمی اتاق عمل با همکاری جامعه اسلامی دانشجویان بر این برآمدند تا بار دیگر این کارگاه در سطح دانشگاه باهدف افزایش مهارت عملی و بهره وری بیشتر دانشجویان برگزار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.