شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت؛

چهارمین نشست ادارات مشاوره "منطقه جنوب شرق کشور" برگزار شد

نشست اداره مشاوره

چهارمین نشست ادارات مشاوره " منطقه جنوب شرق کشور " به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و با حضور معاون مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در بیمارستان امام خمینی(ره) جیرفت برگزار شد.

به گزارش مفدا جیرفت، "چهارمین نشست ادارات مشاوره منطقه جنوب شرق کشور " به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ، با حضور "دکتر مریم بختیاری" معاون مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران ادارات مشاوره دانشگاه های کرمان، زاهدان، زابل، ایرانشهر، بم، رفسنجان و سیرجان در سالن سلامت بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد.

در ابتدای این نشست "نعمت اله شفیعی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن خوش آمدگویی به مدعوین حاضر اظهار داشت:دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از سال ۸۸  تأسیس و جمعیتی حدود یک میلیون نفر در هفت شهرستان جنوب کرمان  را تحت پوشش دارد.

وی با اشاره به تحصیل بیش از ۹۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته بیان داشت: دومین دوره فارغ التحصیلی پزشکی دانشگاه را در سال جاری داریم و مرکز آموزش سلامت هم بهمن ماه سال جاری در شهرستان کهنوج آغاز بکار می کند.

"شفیعی" با اشاره به جایگاه اهمیت اداره مشاوره در دانشگاه ها افزود: مشاوره باید خلاق و بر اساس مسائل روز جامعه باشد تا آنچه مد نظر است در زمینه رفع مشکلات دانشجویان در این اداره محقق شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه مشاوران باید خود به سراغ دانشجو بروند و منتظر نباشند که مراجعه از سوی دانشجو باشد ، تصریح کرد: ۴۵۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از خوابگاه  استفاده می کنند که از این تعداد حدود ۵۰ دانشجو در خوابگاه های خودگردان هستند.

در ادامه "حجت الاسلام شاهرخی" مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ضمن خیر مقدم گویی در خصوص مشاوره به ایراد سخن پرداخت.

دکتر مریم بختیاری معاون مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت نیز در حوزه مشاوره در این نشست با بیان اینکه حوزه مشاوره از مسائل بسیار مهم در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی است، اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی فراهم کننده خدمت در حوزه سلامت هستند پس مهم است تا در تمام سطوح از سلامت روان‌شناختی برخوردار باشند که مشاوران دانشگاه در خط مقدم این سلامت هستند.

وی با اشاره بر لزوم بروز بودن مشاوره‌ها با توجه به پیشرفت‌های جامعه افزود: شورای مناطق ادارات مشاوره برای وزارتخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است و نظرات آنها بسیار مهم است.

معاون مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه مشاوره بیان داشت: برنامه‌ریزی ادارات مشاوره در هر منطقه باید بر اساس نیازهای آن منطقه باشد و این نشست‌های منطقه‌ای باید به ما کمک کند که چه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای هر منطقه داشته باشیم.

از دیگر برنامه های  این نشست " کارگاه آموزشی اختلالات روانی " توسط  دکتر هدیه عسکر پور روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه  بود.

سپس با برگزاری انتخابات دوساله شورا "احمد رضا بشار" رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی خدمات مشاوره ای منطقه جنوب شرق انتخاب شد.

 در حاشیه این نشست معاون مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با همراهی معاون و مدیر فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از خوابگاه های دانشجویی شاهد و کوثر در محل پردیس دانشگاه و خوابگاه خودگردان فرهیختگان بازدید کرد.

پایان بخش این نشست یک روزه  برنامه بازدید از سد و موزه باستان شناسی جیرفت بود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.