شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶

دکتر ساکی در کارگاه ائمه جماعات مراکز آموزشی، درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

ایسم‌های غربی بشریت را به سمت تفکر انحرافی هدایت می‌کنند

کارگاه ائمه جماعات/لرستان

رییس دانشگاه در کارگاه ائمه جماعات مراکز آموزشی، درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان که هشتم آذرماه ۹۶ برگزار شد گفت: ایسم های غربی بشریت را به سمت تفکر انحرافی هدایت می‌کنند و ما باید طبق آیات الهی و دین مبین اسلام عمل کنیم جاودانگی با معرفت‌افزایی و بصیرت و تربیت اسلامی میسر است.

کارگاه ائمه جماعات مراکز آموزشی، درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان  با حضور دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، حجت الاسلام والمسلمین مرادیان مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی لرستان،حجت الاسلام و المسلمین اکبری و جمع کثیری از ائمه جماعات مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو  برگزارشد.
دکتر ساکی با تبریک هفته بسیج و سر آغاز ولایت و امامت ولیعصر (عج ) اظهار داشت:
انسان موجودی ست که باید همواره عقلانی فکر کند و با تسلط بر محیط پیرامون خود و نوع نگاهش در خلقت کائنات بتواند بیشتر خدا را بشناسد. وی خاطر نشان کرد :هر آنچه باقی می ماند در حیطه ی فکر و تفکر است و آنچه فنا پذیر است ماده است که خصوصیت فناپذیری را در خود داراست .
دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تشریح حیطه تفکر و جایگاه فکر و اندیشه برای انسان ،بیان داشت: انسان در حیطه فکر و تفکر ، به معرفت و بصیرت، آگاهی ، علم و جهان بینی می رسد .


ایشان در ادامه گفت: ایسم های غربی بشریت را به سمت تفکر انحرافی هدایت می کنند و ما باید طبق آیات الهی و دین مبین اسلام عمل کنیم بنحوی که هر روز مان از روز دیگر بهتر باشد تا به حالت جاودانگی برسیم و این مهم با معرفت افزایی و بصیرت و تربیت اسلامی میسر است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان  خاطر نشان کرد :
با تربیت اسلامی انسانها خود را در وادی معرفتی و بصیرتی وارد می کنند و همین امر باعث ارتقا درجات آنها نزد خداوند می‌شود .
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین اکبری از فضلا و دانشمندان حوزه و دانشگاه شهر مقدس قم با تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان (عج )اظهار داشت :
علما و روحانیون باید همواره در گفتار و اعمالشان مزین به آیات الهی و روایات معصومین (ع ) باشند و مسائل دینی برگرفته از آیات و روایات معصومین نسخه شفا بخش و آرامبخش تمامی انسانهاست .
وی گفت : کسی کلامش آرام بخش و اثر بخش است که با ذکر خدا و یاد خدا سیراب شده باشد .
وی با انتقاد  از نگاه مادی گرایانه  غرب به انسان ،خاطر نشان کرد: گرایش اعتقادی غرب گرایانه  و تکیه زدن به غیر خدا اشتباه محض است و باید دانست که معدن علم و آگاهی ،معرفت اندوزی و بصیرت افزایی تمسک به سیره پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و  اهل بیت علیهم السلام است .
وی در ادامه گفت: متقی و پرهیز گار باشید  و خداوند قدرت تشخیص حق از باطل را به شما اعطا خواهد کرد .
حجت الاسلام والمسلمین  اکبری در ادامه افزود: امام خمینی (ره) سقوط رژیم طاغوت و فرو پاشی امپراطوری شوروی سابق را از سالها پیش با چشم بصیرت دیده بودند و نامه ای که برای گورباچف نوشتند حاکی از عمق نگاه ایشان به آینده بود که خود حاصل تقوای الهی است.

وی در تشریح تقوی و اهمییت افراد متقی بیان داشت: تقوی باعث آسان شدن تمامی مراحل دشوار زندگانی انسان میشود و انسان را از وابستگی به دنیا نجات میدهد و اثر گذاری کلام اهل تقوی بخاطر عمل صالح متقیان است .وی با اشاره به تکالیف الهی بالاخص برپایی نماز اول وقت گفت:باید به برپایی  نماز تحت هر شرایطی که باشیم اهمیت بدهیم چرا که نماز بر عمل انسان تاثیر مستقیم می گذارد.
 
در ادامه این نشست برای همکاریهای گسترده کتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با نهاد ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی لرستان از طرف حجت الاسلام والمسلمین مرادیان مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی لرستان مورد تجلیل قرار گرفت.
و در پایان حجت الاسلام والمسلمین مرادیان  در نشستی صمیمی با ائمه جماعات در مورد مسائل فی مابین وارد شور و مشورت و پاسخگویی به سوالات روحانیون شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.