یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷

حافظ کل قرآن کریم و شرکت کننده در جشنواره ملی قرآن و عترت:

هر کس وارد مسیر قرآن شود، خود قرآن کمکش می‌کند

فرشته حیدری

فرشته حیدری دانشجوی رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: قرآن هدایتگر است و هر کس در این مسیر وارد شود، خود قرآن کمکش می‌کند و بنابراین سختی و مشقتی هم ندارد. برای من حفظ قرآن و گوش دادن به آن همراه با لذت و آرامش است، قرآن حس وصف ناپذیری دارد که در بیان من نمی‌گنجد. وقتی کارهایم را با قرآن می‌آمیزم آن کار به بهترین شکل انجام می‌شود.

دانشجوی رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  و حافظ کل قرآن؛ مادران باردار باید شانس بیاورند که مامایشان چنین شخصی باشد که هنگام درد کشیدن برایشان قرآن و دعا بخواند و به این مادران نگران آرامش دهد. فرشته حیدری دانشجوی ترم هفت رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج شرکت کننده رشته حفظ کل قرآن کریم در سی و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت است که در گفتگویی با خبرنگار مفدا از پیوند فعالیت‌های قرآنی و تجربه‌اش در مامایی و حال و هوای حفظ کلام خدا گفته است.

این بانوی جوان قرآنی با اشاره به اینکه از حدود 9 سالگی آموختن قرآن را شروع کرده است، گفت: فعالیت قرآنی خود را از سوم ابتدایی با رفتن به کلاس‌های جامعه القران در شهرمان شروع کردم و دوره‌های اشاره، روخوانی و روان‌خوانی را گذراندم. از دوران راهنمای هم شروع به حفظ قرآن کردم و طی یک سال و نیم تا دو سال توفیق یافتم که حافظ کل قرآن شوم.

وی در ادامه درباره سابقه حضور خود در رقابت‌های قرآنی اظهار داشت: از همان دوران راهنمایی که حفظ کردن را شروع کردم، در مسابقات متعددی از جمله مسابقات اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات، جامعه القرآن و مسابقات دانش آموزی و بسیج شرکت کردم. در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز سه سال شرکت کردم و دو سال موفق به کسب رتبه اول و یک سال نیز رتبه دوم حفظ شدم و هر سه سال به مرحله ملی راه پیدا یافتم، پارسال در مسابقات ملی نفر چهارم رشته حفظ شدم.

حیدری سطح داوری و مسابقات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: سطح مسابقات خوب است و هم داوران هم شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته قوی‌تر عمل می‌کنند.

این حافظ کل قرآن با ذکر این نکته که قرآن سراسر نور است، خاطر نشان کرد: قرآن می‌فرماید " إِنَّ هَٰذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ" من مردم را به استوارترین راه هدایت می‌کنم و یا می‌فرماید "فَاقْرَؤُوا مَا تَیَسَّرَ مِنْهُ"؛  پس بر ما به عنوان مسلمان واجب است که هر چقدر می‌توانیم از قرآن بخوانیم.

وی در ادامه افزود: قرآن هدایتگر است و هر کس در این مسیر وارد شود، خود قرآن کمکش می‌کند و بنابراین سختی و مشقتی هم ندارد. برای من حفظ قرآن و گوش دادن به آن همراه با لذت و آرامش است، قرآن حس وصف ناپذیری دارد که در بیان من نمی‌گنجد. وقتی کارهایم را با قرآن می‌آمیزم آن کار به بهترین شکل انجام می‌شود.

این دانشجوی رشته مامایی درباره ارتباطی که میان رشته تحصیلی‌اش و قرآن برقرار کرده است، توضیح داد: وقتی در بیمارستان شیفت هستم یا شب کاری دارم و زایشگاه هم خلوت است، می‌توانم قرآن را مرور کنم، در خانه هم بعد از انجام کارهایم، قرآن گوش می‌کنم و به این ترتیب سعی می‌کنم از وقتم به بهترین نحو استفاده کنم.

حیدری در ادامه اضافه کرد: هنگامی که شاهد مراحل به دنیا آمدن کودکی هستم عظمت خداوند را می‌بینم که می‌فرماید "فتبارک الله احسن الخالقین" آفرین به خداوندی که بهترین خالقان است و من این زیبایی را در رشته‌ام به خوبی شاهد هستم.

وی با اشاره به ویژگی‌های رشته مامایی اظهار داشت: وقتی هنگام کار، مادران را می‌بینم که درد می‌کشند، علاوه بر کارهایی که به عنوان یک ماما انجام می‌دهم براییشان سوره‌ای از قرآن یا ایت الکرسی یا سوره انشقاق که برای درد خوب است، می‌خوانم و این باعث می‌شود ارتباط خوبی با بیمار برقرار کنم. در رشته ما هم ماما باید کارهای لازم را انجام دهد هم مادر باید همکاری کند وقتی ارتباط خوب برقرار شود مادر کارهایی را که از او می‌خواهیم، انجام می‌دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.